Premier League: Manchester City mistrzem Anglii!

Piłkarze Manchesteru City pokonali na własnym stadionie West Ham United 2:0 w meczu 38. kolejki angielskiej Premier League i po raz czwarty w historii zapewnili sobie mistrzostwo kraju. Tym samym „Obywatele” odzyskali mistrzowską koronę po tym, jak rok temu odebrał im ją rywal zza miedzy Manchester United.

Piłkarze Manuela Pellegriniego mając świadomość, że do zdobycia mistrzowskiego tytułu wystarczy remis w starciu z „Młotami” zaczęli spotkanie bardzo ostrożnie i zachowawczo, co przekładało się na małą ilość podbramkowych sytuacji. Pierwszy groźniejsza akcję przeprowadzili dopiero po upływie pierwszego kwadransa gry. Szczęścia strzałem z dystansu próbował  Sergio Agüero, jednak na posterunku był Adrian.

Chwilę później bliski zdobycia gola był również Aleksandar Kolarov. Serb po mocnym uderzeniu zza pola karnego wywalczył jedynie rzut rożny.

Sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy Manchester objął prowadzenie. Na listę strzelców po kapitalnym uderzeniu z 25 metrów wpisał się Samir Nasri.

Dziesięć minut po pierwszym trafieniu było już 2:0. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najlepiej w polu karnym gości zachował się Vincent Kompany, który wpakował piłkę do siatki.

Przez resztę meczu piłkarze z niebieskiej części Manchesteru przeważali i kontrolowali boiskowe wydarzenia. Obie jedenastki miały swoje okazje do zmiany wyniku, jednak ten nie uległ zmianie.

Ostatecznie Obywatele wygrali dzisiejsze spotkanie 2:0 i Etihad Stadium wybuchło w szale radości. Manchester City został po raz czwarty w historii piłkarskim mistrzem Anglii!

Manchester City West Ham United 2:0

Nasri 39’ Kompany 49’

Man City: Hart – Zabaleta, Kompany, Demichelis, Kolarov – Silva (Milner 76’), Toure (Negredo 86’), Garcia, Nasri – Agüero, Dzeko (Fernandinho 69’)

West Ham: Adrian – Reid, Tomkins, O’Brien, McCartney – Noble, Diame (J. Cole 81’) – Downing, Nolan (Jarvis 64’), Taylor – Carroll (C. Cole 72’)

Na drugim i trzecim miejscu sezon zakończyły „jedenastki” Liverpoolu i Chelsea. Drużyny dowodzone przez Brendana Rodgersa i Jose Mourinho wygrały swoje spotkania w takim samym stosunku bramkowym (2:1). Pierwsi uporali się na przed własną publicznością z Newcastle United, drudzy wywieźli komplet punktów z wyjazdowego meczu z Cardiff City.

Czwarte miejsce otwierające drogę do Ligi Mistrzów zajął Arsenal Londyn, który w ostatniej kolejce pokonał Norwich City 2:0. Pełne 90. minut w bramce „Kanonierów” rozegrał Łukasz Fabiański.

Premier League żegnają: Norwich, Fulham Londyn i Cardiff City.