Liga Europejska. Legia z przytupem zameldowała się w kolejnej rundzie!

Piłkarze Legii Warszawa w pewnym stylu awansowali do trzeciej rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Po bardzo dobrej grze podopieczni Henninga Berga pokonali na wyjeździe rumuński FC Botosani 3:0. Wojskowi wygrali więc w dwumeczu aż 4:0.

Wicemistrzowie Polski w Rumunii zaprezentowali się dużo lepiej niż w pierwszym meczu. Co prawda piłkarze Henninga Berga wygrali wówczas 1:0, po bramce Ondreja Dudy, ale dokonali tego w nienajlepszym stylu.

Rewanż dobrze rozpoczął się dla gości, bo już w 7. minucie objęli prowadzenie. W środku pola piłkę przejął sprowadzony latem na Łazienkowską węgierski napastnik Nemanja Nikolić. Podał do Dudy, ten do Michała Kucharczyka, który wyłożył piłkę Brazylijczykowi Guilherme, a Brazylijczyk tylko dopełnił formalności.

Po stracie gola gospodarze nie zrezygnowali z walki o korzystny wynik. Po kwadransie gry trzykrotnie zagrozili bramce Duszana Kuciaka. Najpierw Raul Costin minimalnie spudłował, a chwilę później celnie uderzył Attila Hadnagy zmuszając słowackiego bramkarza do piąstkowania. Kuciak skutecznie interweniował również przy precyzyjnym, ale zbyt lekkim uderzeniu z rzutu wolnego Ariusa Croitoru.

Potem do głosu doszli goście. Najpierw Kucharczyk minął bramkarza rumuńskiego zespołu, ale niecelnie podał do Nikolicia. W 32. minucie doskonałą okazję zmarnował Duda. Słowak znalazł się sam przed Płamenem Iliewem, ale strzelał siłowo i fatalnie spudłował. Błędy obrońców FC Botosani wykorzystywał Nikolić. W 37. minucie został sfaulowany w polu karnym rywali i chwilę później pewnie wykorzystał „jedenastkę”. Przed przerwą goście mogli podwyższyć prowadzenie, ale Guilherme trafił jedynie w słupek.

Po zmianie stron poziom spotkania był zdecydowanie gorszy niż w pierwszej połowie. W 70. minucie Croitoru trafił w poprzeczkę. To był efekt tego, że Legia oddała inicjatywę gospodarzom. Piłkarze z Warszawy, mając trzybramkową przewagę w dwumeczu, nie dążyli do strzelenia kolejnych goli. Natomiast Rumunii coraz częściej atakowali bramkę Kuciaka.

To jednak goście zadali trzeci cios w tym meczu. W 84. minucie Aleksandar Prijović, który zmienił Nikolicia, wykorzystał świetne podanie od Łukasza Brozia i technicznym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy, ustalając tym samym wynik spotkania na 3:0 dla wicemistrzów Polski.