Polacy za granicą. Karol Linetty z golem i asystą!

UC Sampdoria rozbiła przed własną publicznością Brescię Calcio 5:1, a do pierwszoplanowych postaci na boisku należał Karol Linetty. Reprezentant Polski zdobył gola oraz zaliczył asystę.

UC Sampdoria – Brescia Calcio 5:1 (2:1)
Karol Linetty 34′ Jakub Jankto 45′ Fabio Quagliarella 69′(k.) 90′ Gianluca Caprari 77′ – Jhon Chancellor 12′

Karol Linetty formą strzelecką błysnął w 34. minucie meczu. Wówczas w świetnym stylu przyjął futbolówkę na klatkę piersiową i precyzyjnym uderzeniem z dwunastu metrów w kierunku dalszego słupka pokonał Jesse Joronena. Dla reprezentanta Polski było to premierowe trafienie w obecnym sezonie Serie A.

Były zawodnik Lecha Poznań na tym jednak nie poprzestał. Tuż przed przerwą bowiem popisał się asystą – trzecią w bieżących ligowych rozgrywkach. 24-latek dokładną centrą z prawego skrzydła obsłużył Jakuba Jankto, a Czech strzałem z pierwszej piłki wyprowadził Sampdorię na prowadzenie.

Podopieczni Claudio Ranieriego ostatecznie wygrali z Brescią aż 5:1. Zespół Karola Linetty’ego – dzięki kompletowi punktów – oddalił się od strefy spadkowej. W tabeli umocnił się na szesnastej pozycji i nad osiemnastą w stawce Genoą CFC powiększył przewagę do pięciu oczek.