PAP/Darek Delmanowicz

Ekstraklasa. Stal Mielec z drugą wygraną; Remis Warty z Jagiellonią

Stal Mielec po raz drugi w tym sezonie może cieszyć się z kompletu punktów w rozgrywkach Ekstraklasy. W meczu 6 kolejki rozgrywek zespół z Podkarpacia pokonał przed własną publicznością Górnika Łęczna 2:0. Do podziału punktów doszło w drugim piątkowym spotkaniu, gdzie Warta Poznań zremisowała 1:1 z Jagiellonią Białystok.

Stal w meczu z Górnikiem zaskoczyła rywala bardzo szybko, bo już w 3. minucie gry. Na listę strzelców wpisał się Fabian Piasecki, który niedawno został wypożyczony do zespołu z Mielca ze Śląska Wrocław. Na 2:0 podwyższył Mateusz Mak, który skuteczną główką wykończył centrę z rzutu wolnego Krystiana Getingera. Przy dwubramkowym prowadzeniu gospodarzom grało się już dużo łatwiej. Beniaminek z Łącznej próbował odmienić losy spotkania po przerwie, jednak bez powodzenia. Stal utrzymała korzystny wynik, mimo że od 77. minuty musiała grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Mateusza Żyry.

W pierwszej połowie meczu Warty z Jagiellonią kibice zgromadzeni na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim nie zobaczyli bramek, a okazji na otwarcie wyniku było jak na lekarstwo. Najlepszą zmarnował Błażej Augustyn, który po rzucie rożnym trafił w poprzeczkę. W 48 minucie na prowadzenie wyszła Warta. Z pomyłki Bojana Nasticia skorzystał Mateusz Kuzimski. Trzy minuty później mieliśmy już remis. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska skutecznym strzałem głową popisał się Fiodor Cernych. Mimo ataków zespołu z Białegostoku wynik 1:1 utrzymał się do końcowego gwizdka.