Primera Division. Gijon kolejną ofiarą Barcelony, dwie bramki Messiego

FC Barcelona wygrała na wyjeździe ze Sportingiem Gijon 3:1 w zaległym pojedynku 16. kolejki Primera Division. Dwie bramki dla Dumy Katalonii zdobył Leo Messi, zaś jedno trafienie dołożył Luiz Suarez. Honorowego gola dla Sportingu wywalczył Carlos Castro. Dla mistrzów Hiszpanii był to 31. z rzędu mecz bez porażki.

Dzisiejsze spotkanie zaplanowane było na grudzień, jednak – ze względu na udział Katalończyków w klubowych mistrzostwach świata w Japonii – władze hiszpańskiej ekstraklasy postanowiły przełożyć mecz. Warto wspomnieć, że Blaugrana z turnieju wróciła zwycięsko.

SPORTING GIJON VS FC BARCELONAGoście przeważali od pierwszych minut, jednak żaden z podopiecznych Luisa Enrique nie potrafił skutecznie wykończyć akcji swojego zespołu. Z dobrej strony pokazywała się także obrona gospodarzy, która efektywnie zatrzymywała ataki Messiego, Neymara i Adriano. W 21. minucie stuprocentową okazję zmarnował Luis Suarez. Urugwajczyk znalazł się w sytuacji sam na sam, ale przegrał pojedynek z Pichu Cuellarem.

Blaugrana nie musiała długo czekać na kolejną szansę. W 25. minucie Messi popisał się precyzyjnym strzałem zza pola karnego i pokonał bramkarza Sportingu. Chwilę po stracie bramki zawodnicy z Gijon doprowadzili do remisu. Dobre dośrodkowanie posłał Alex Menendez. Piłka trafiła w pole karne, a zamykający akcję Carlos Castro umieścił ją w siatce.

Barcelona szybko straciła prowadzenie i równie szybko je odzyskała. W 31. minucie Suarez obsłużył niekrytego Messiego, a Argentyńczyk pokonał Cuellara uderzeniem pod poprzeczkę. W kolejnej groźnej akcji Katalończycy mogli powiększyć przewagę, jednak tylko w słupek trafił  Neymar.

SPORTING GIJON VS FC BARCELONAPoczątek drugiej połowy należał do przyjezdnych. Po pierwszym kwadransie zawodnicy Luisa Enrique podnieśli tempo gry, co w 61. minucie zaowocowało rzutem karnym wywalczonym przez Neymara. Jedenastkę wykonywał Suarez, lecz już po raz drugi został zatrzymany przez Cuellara.

Zasada „do trzech razy sztuka” sprawdziła się dzisiaj w przypadku napastnika Barcelony. W 67. minucie zrewanżował się on na bramkarzu Sportingu. Pięknym strzałem w okienko ustalił wynik spotkania na 3:1 dla Dumy Katalonii.

Mistrzowie Hiszpanii z dorobkiem 60 punktów przewodzą stawce dwudziestu drużyn Primera Division. Ich przewaga nad Atletico Madryt urosła do 6 oczek. 7 punktów straty do lidera ma już Real Madryt.