Liga Mistrzów. Pięć goli w Gandawie, Wolfsburg bliżej ćwierćfinału

Piłkarze KAA Gent przegrali przed własną publicznością z VfL Wolfsburg 2:3 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Samo spotkanie dostarczyło wielu emocji Wilki, choć prowadziły już różnicą trzech bramek, pozwoliły sobie w końcówce strzelić dwa gole.

Na murawę mistrzowie Belgii wyszli nieco sparaliżowani wagą pojedynku. Już w 1. minucie bliscy szczęścia byli goście, jednak znajdujący się w dogodnej sytuacji Julian Draxler posłał piłkę w boczną siatkę bramki strzeżonej przez Matza Selsa. Po dwudziestu minutach mecz się wyrównał, a gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Tuż przed przerwą Wolfsburg zadał pierwszy cios, gdy po akcji zainicjowanej przez Vieirinhę skutecznym wykończeniem popisał się Draxler.

KAA Gent vs VfL WolfsburgDruga połowa dostarczyła więcej emocji. W 54. minucie Wilki prowadziły już 2:0, a drogę do bramki rywali ponownie znalazł Julian Draxler. Niemiec najpierw odebrał piłkę jednemu z defensorów gospodarzy, po czym idealnym lobem umieścił futbolówkę w siatce. W 60. minucie podopieczni Dietera Heckinga uzyskali już trzybramkowe prowadzenie. Na prawej flance uruchomiony został Christian Traesch, który idealnym podaniem obsłużył w polu karnym Maxa Kruse, a ten tylko dopełnił formalności, pewnie pakując futbolówkę w bramce Matza Selsa.

KAA Gent vs VfL WolfsburgZaskoczone takim obrotem sprawy Gent nie zamierzało się jednak poddawać i zacięcie dążyło do zdobycia kontaktowego gola. Odważna gra sprawiła, że w 81. minucie w końcu znaleźli sposób na defensywę rywali – Koena Casteelsa technicznym strzałem z okolic linii pola karnego pokonał Sven Kums. Nie minęło dziesięć minut, a na koncie gospodarzy były już dwa trafienia. Kenneth Hassan Saief dośrodkował w „szesnastkę gości”, gdzie Kalifa Coulibaly skutecznym uderzeniem głową zmniejszył rozmiar porażki.

Mimo wyjazdowego zwycięstwa, Wolfsburg nie może czuć się pewnym awansu przed rewanżowym spotkaniem. Pokazała to przede wszystkim końcówka dzisiejszego meczu, kiedy to Gent wykorzystało rozluźnienie przeciwników i wpakowało Koenowi Casteelsowi dwa gole.