El. MŚ 2018. Znamy skład na Rumunię, powrót Pazdana

Selekcjoner Adam Nawałka podał wyjściową jedenastkę reprezentacji Polski na mecz z Rumunią. Partnerem Kamila Glika na środku obrony będzie powracający po kontuzji do drużyny narodowej Michał Pazdan.


W porównaniu do poprzedniego spotkania z Armenią, trener Adam Nawałka tym razem wystawił do gry jednego napastnika. Oznacza to, że w podstawowym składzie znalazło się miejsce dla pięciu zawodników w drugiej linii. Na takiej decyzji selekcjonera skorzystał Karol Linetty, który dotychczas głównie rozpoczynał mecze w biało-czerwonych barwach na ławce rezerwowych.

Po trzech kolejkach eliminacyjnej grupy E reprezentacja Polski plasuje się na drugiej pozycji w tabeli. Ma tyle samo punktów – siedem – co prowadzącą w stawce Czarnogóra, ale ustępuje jej gorszym bilansem bramkowym. Rumunii natomiast z pięcioma oczkami na koncie zajmują trzecie miejsce.

***

Eliminacje mistrzostwa świata 2018 grupa E:
Rumunia – Polska, 11.11.2016 (godz. 20:45), Arena Nationala w Bukareszcie

Wyjściowy skład białoczerwonych:

Łukasz Fabiański – Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk – Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty – Jakub Błaszczykowski, Piotr Zieliński, Kamil Grosicki – Robert Lewandowski

Sport.RIRM

drukuj