Ekstraklasa. Piotr Parzyszek piłkarzem Pogoni Szczecin

Piotr Parzyszek trafił z włoskiego Frosinone Calcio na roczne wypożyczenie do Pogoni Szczecin. W umowie między klubami zapisano opcję pierwokupu zawodnika.


Po odejściu Adriana Benedyczaka wśród priorytetów „Portowców” znalazło się poszukiwanie nowego napastnika. Teraz oficjalnie potwierdzono pozyskanie Piotra Parzyszka. 27-latek został na rok wypożyczony z Frosinone Calcio. Pogoń zagwarantowała sobie także opcję wykupu zawodnika.

Snajper w swojej karierze występował w klubach z Holandii, Anglii, Belgii, Danii, Polski i Włoch. W sezonie 2018/2019 zdobył mistrzostwo Polski z Piastem Gliwice, a w rozgrywkach 2016/2017 był wicekrólem strzelców w drugiej lidze holenderskiej. W barwach Frosinone Calcio rozegrał 28 meczów i zdobył 5 goli na poziomie Serie B.

„Przychodzi do nas doświadczony, także na krajowym rynku, zawodnik. Charakteryzuje go to, że zawsze >>robi liczby<<. (…) Piotr ma wszelkie predyspozycje do tego, by cieszyć swoją grą kibiców Pogoni i spełniać pokładane w nim nadzieje. Wynegocjowana kwota pierwokupu to dla klubu realna suma i oczywiście zakładamy scenariusz, że Piotr będzie z nami dłużej niż rok. Negocjacje były bardzo trudne, w grze było kilka innych klubów, dlatego tym bardziej cieszymy się z tego, że udało nam się osiągnąć porozumienie i Piotr będzie grał w Pogoni Szczecin” – mówi cytowany przez oficjalną stronę klubu szef pionu sportowego Pogoni Szczecin, Dariusz Adamczuk.

Piotr Parzyszek w „Portowcach” będzie występował z numerem 9.

Sport.RIRM

drukuj