fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Ewa Swoboda nie wystartuje na igrzyskach w Tokio

Ewa Swoboda nie wystartuje na igrzyskach olimpijskich w Tokio – przekazał wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Tomasz Majewski. Powodem absencji specjalistki od biegu na 100 metrów w najważniejszej imprezie pięciolecia jest kontuzja.


„Ewa Swoboda nie poleci na igrzyska do Japonii” – poinformował Tomasz Majewski.

Wiceprezes PZLA jako powód wskazał kontuzję zawodniczki. Uraz odnowił się podczas Memoriału Kusocińskiego w Chorzowie. Lekkoatletka zainaugurowała wówczas sezon letni wynikiem 11,20. Opuszczała jednak Stadion Śląski wyraźnie utykając. Po minięciu mety konieczne było udzielenie sprinterce AZS AWF Katowice pomocy medycznej.

„W związku z absencją nie będzie zmian w składzie reprezentacji. Nie mamy już takiej możliwości” – wyjaśnił Tomasz Majewski.

Ewa Swoboda miała w Tokio biegać indywidualnie na dystansie 100 metrów oraz wspomóc sztafetę 4×100 metrów. W drugiej konkurencji w składzie reprezentacji zapobiegawczo zgłoszona została zawodniczka rezerwowa.

Trenerka sprinterki, Iwona Krupa, powiedziała, że nie będzie komentowała informacji do czasu oficjalnego ogłoszenia decyzji w sprawie udziału jej podopiecznej w igrzyskach.

Zawodniczka AZS AWF Katowice jest najszybszą polską sprinterką ostatnich lat. W karierze zdobyła m.in. tytuł halowej mistrzyni Europy w biegu na 60 metrów w Glasgow w 2019 roku.

PAP

drukuj