Ekstraklasa. Pierwsza wygrana Legii

Legia Warszawa z pierwszym zwycięstwem w tym sezonie Ekstraklasy. Wojskowi długo remisowali z Koroną 1:1. W samej końcówce o trzech punktach dla stołecznego zespołu przesądził Walerian Gwilia.

Na inaugurację sezonu Legia poległa w starciu z Pogonią Szczecin. Teraz miała okazję na pierwszą wygraną. Było jednak trudniej, po kielecka publiczność – co oczywiste – sprzyjała Koronie.

Złocisto-krwiści po upływie kwadransa wreszcie wypracowali sobie dobrą okazję do objęcia prowadzenia. W pole karne przedarł się Matej Pucko. Zostawił futbolówkę idącemu za akcją Wato Arweladze. Gruzin uderzył mocno, tyle tylko, że sporo nad poprzeczką.

Była 25. minuta, kiedy lewym skrzydłem przedarł się Paweł Stolarski. Obrońcy bali się faulować i zostawili rywalowi zbyt dużo wolnego miejsca. Ten zagrał płasko w szesnastkę, gdzie formalności dopełnił Arvydas Novikovas. Korona uśpiła czujność Legii i odpowiedziała golem do szatni. Pozornie niegroźne dośrodkowanie trafiło na nogę prawdziwego artysty. W tej roli wystąpił Michal Papadopulos. Napastnik nie patrzył nawet w stronę bramki, a przymierzył w kierunku dalszego słupka nie do obrony. I to jeszcze w defensorem na plecach.

Legia szukała prostopadłych podań, jednak – jak już było gorąco – to za każdym razem bez zarzutu spisywał się Paweł Sokół. W całej drugiej połowie gospodarzy stać było tylko na uderzenie z dystansu Erika Pacindy, z którym musiał poradzić sobie Radosław Majecki.

Wszystko wskazywało już na to, że pojedynek zakończy się remisem. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry po silnym wyrzucie piłki z autu w polu karnym najwyżej wyskoczył Jose Kante. To otworzyło drogę do bramki przed Walerianem Gwilią. Gruzin tylko dostawił nogę, czym zapewnił Legii cenne trzy punkty.

Teraz Wojskowi podejmują u siebie Śląsk Wrocław. Korona pojedzie do Gdyni na mecz z Arką.