Polacy za granicą. Zieliński skuteczniejszy od „Lewego”

Piotr Zieliński zdobył swojego czwartego gola w rozgrywkach, a jego SSC Napoli powróciło na fotel lidera włoskiej Serie A. Blisko niespodzianki było w Stuttgarcie, gdzie Bayern mógł sporo stracić przez… własną nieskuteczność. Aktywni byli zarówno Robert Lewandowski, jak i Marcin Kamiński.

5 goli w sezonie 2015/2016 i 2016/2017 – teraz Piotr Zieliński staje przed sporą szansą na poprawienie tego rezultatu. Dziś – po raz czwarty w bieżących rozgrywkach Serie A – wpisał się na listę strzelców. W 25. minucie wykorzystał precyzyjne podanie Jorginho – ruszył w kierunku bramki, a następnie w pojedynku oko w oko z Salvatore Sirigu kropnął w kierunku dalszego słupka. Portal whoscored.com docenił postawę pomocnika, wystawiając mu jedną z najwyższych not w zespole – 7.60. Cieniem na występie Zielińskiego kładzie się kiepska dokładność podań – 69,2 proc. Niemniej, Polak przyczynił się do wygranej SSC Napoli nad Torino 3:1. Azzurri skorzystali na porażce Interu Mediolan i objęli prowadzenie w tabeli rozgrywek.

Mniej skuteczny od swojego reprezentacyjnego kolegi był dziś Robert Lewandowski. Polak mógł rozstrzygnąć rywalizację z VfB Stuttgart, jednak nie był w stanie trafić do siatki po zmarnowanej okazji Jamesa Rodrigueza. To mogło odwrócić się przeciwko Bayernowi. W doliczonym czasie gry VfB Stuttgart, a konkretnie Chadrac Akolo zmarnował rzut karny. Swój zespół uratował zbierający coraz lepsze noty Sven Ulreich.

W nietypowej dla siebie roli wystąpił dziś Marcin Kamiński. Polak – nie tyle miał wzmocnić postawę defensywną, co ofensywną swojego zespołu. Jego wejście na murawę odczuć miał przede wszystkim Jerome Boateng. Stoper próbował wygrywać pojedynki główkowe, stwarzając okazje lepiej ustawionym partnerom. Nie przełożyło się to na gole, ale wystarczyło do przyzwoitej oceny whoscored.com – 6.15.

Trenera Freiburga wciąż nie może przekonać do siebie Bartosz Kapustka. Tym razem pomocnik wszedł na boisku w doliczonym czasie rywalizacji, jednak nie zdołał zanotować choćby jednego kontaktu z piłką. Wyjazdowa rywalizacja z Augsburgiem zakończyła się remisem 3:3.

* * *

Bundesliga (Niemcy) – 17. kolejka:

Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – 90 minut w wygranym 1:0 pojedynku z VfB Stuttgart
Marcin Kamiński (VfB Stuttgart) – od 47. minuty w przegranym 0:1 starciu z Bayernem
Bartosz Kapustka (SC Freiburg) – od 93. minuty w wyjazdowej rywalizacji z Augsburgiem (3:3)

Ligue 1 (Francja) – 18. kolejka:

Kamil Glik (AS Monaco) – 90 minut w zwycięskim spotkaniu z St. Etienne (4:0)

Serie A (Włochy) – 17. kolejka:

Piotr Zieliński (SSC Napoli) – do 70. minuty w wygranej batalii z Torino (3:1), gol na 2:0
Łukasz Skorupski (AS Roma) – na ławce rezerwowych w zwycięskim 1:0 domowym spotkaniu z Cagliari

Serie B (Włochy) – 19. kolejka:

Thiago Cionek (US Palermo) – 90 minut w zwycięskiej 1:0 rywalizacji z Ternaną

Championship (Anglia) – 22. kolejka:

Kamil Grosicki (Hull City) – 90 minut w przegranym 0:1 wyjazdowym starciu z Cardiff