Ekstraklasa. Forma Wisły brutalnie zweryfikowana w Zabrzu

Górnik nie przestraszył się głośnych nazwisk. Jakub Błaszczykowski i Sławomir Peszko opuszczali Zabrze ze spuszczoną głową. Trójkolorowi pokonali u siebie Wisłę Kraków 2:0 w meczu kończącym 21. kolejkę Lotto Ekstraklasy.

Wisła Kraków najgorsze ma już za sobą. Klub – mimo, że jeszcze niedawno wcale nie było to nawet prawdopodobne – rozpoczął piłkarską wiosnę w Ekstraklasie. Boisko brutalnie zweryfikowało jednak formę zawodników. Nie pomógł nawet Jakub Błaszczykowski.

Była 10. minuta widowiska. Piłkę na połowie przeciwnika stracił Vullnet Basha. Górnik ruszył z kontrą. Futbolówka szybko dotarła na skrzydło do Jesusa Jimeneza. Za akcją pobiegł zupełnie niepilnowany Mateusz Matras i to on z bliska trafił do siatki po dośrodkowaniu Hiszpana.

Gospodarze jeszcze przed przerwą podwyższyli wynik. Z narożnika boiska centrował Valeriane Gvilia. Z pozoru niegroźna wrzutka sprawiła defensorom Białej Gwiazdy spore problemy. Piłka – po małym zamieszkaniu – w końcu wylądowała pod nogami Matrasa, a ten dość szczęśliwie strzelił na 2:0. Zaskoczony Mateusz Lis nie miał wiele do powiedzenia.

Po przerwie to Górnik stwarzał kolejne okazje. Najpierw fatalny błąd popełnił Marcin Wasilewski. Oko w oko z bramkarzem stanął Igor Angulo, położył już Lisa, ale wtedy z interwencją zdążyli obrońcy. W 63. minucie pozycję do oddania strzału wypracował sobie Gvilia. Huknął ile sił w nodze, ale tym razem na wysokości zadania stanął golkiper rywala.

Biała Gwiazda źle rozpoczyna rundę wiosenną. Po porażce w Zabrzu spadła na 9. miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy. Górnik – z dorobkiem 20 oczek – jest 14.