Polacy za granicą. Milik z golem, Zieliński z asystą

Arkadiusz Milik zdobył ósmego gola w obecnym sezonie Serie A. Jego Napoli pokonało na wyjeździe Sampdorię 4:2. Asystę przy trafieniu wychowanka Rozwoju Katowice zaliczył Piotr Zieliński.

UC Sampdoria – SSC Napoli 2:4 (1:2)
Fabio Quagliarella 26′ Manolo Gabbiadini 73′(k.) – Arkadiusz Milik 3′ Elif Elmas 16′ Diego Demme 83′ Dries Mertens 90′

Blisko 26-letni snajper otworzył wynik meczu już w 3. minucie gry. Piotr Zieliński dośrodkował z lewej strony wprost na głowę Arkadiusza Milika, a ten świetnym uderzeniem w kierunku dalszego słupka zmusił do kapitulacji bramkarza rywali.

Dla napastnika reprezentacji Polski był to 8. ligowy gol w obecnym sezonie, a 35. na boiskach Serie A, odkąd trafił do klubu z Neapolu latem 2016 roku. W kampanii 2019/2020 natomiast 11-krotnie wpisywał się na listę strzelców we wszystkich klubowych rozgrywkach. Potrzebował do tego 17 występów.

Napoli ostatecznie – po ciekawym widowisku – pokonało Sampdorię 4:2, odnosząc tym samym drugie zwycięstwo z rzędu we włoskiej ekstraklasie. Podopieczni Gennaro Gattuso pozostali na 10. miejscu w tabeli, ale ich strata do szóstego Cagliari Calcio zmalała do dwóch punktów.

Na Stadio Luigi Ferraris pełne 90 minut zanotowało trzech kadrowiczów Jerzego Brzęczka – Karol Linetty, Piotr Zieliński oraz Arkadiusz Milik. Z powodu nadmiaru żółtych kartek pauzował Bartosz Bereszyński.