WTA Indian Wells. Porażka Magdaleny Fręch z Karoliną Pliskovą

Magdalena Fręch przegrała z najwyżej rozstawioną czeską tenisistką Karoliną Pliskovą (5:7, 2:6) w meczu drugiej rundy turnieju WTA rangi Masters 1000 w Indian Wells.

23-letnia Magdalena Fręch w Kalifornii zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Najpierw pokonała dwie rywalki w kwalifikacjach, później wyeliminowała wyżej notowaną Chinkę Sasai Zheng (6:1, 6:4), a w nagrodę mogła zmierzyć się z trzecią w światowym rankingu Karoliną Pliskovą.

W pierwszym secie nie było widać, że obie zawodniczki dzielą 103 miejsca na liście WTA. Łodzianka jako pierwsza cieszyła się z przełamania i objęła prowadzenie (4:3). Klasa i doświadczenie rywalki dawały jednak o sobie znać wtedy, kiedy było to najbardziej potrzebne. W kolejnej rozgrywce wyrównała, a w dwunastym gemie przechyliła szalę trwającego 46 minut seta na swoją stronę.

W drugim od stanu 1:1 uwidoczniła się wyraźniejsza przewaga Czeszki, a coraz bardziej zmęczona Polka częściej się myliła. Pliskova odskoczyła na 5:1, Fręch jeszcze rzuciła się do walki i wygrała najdłuższego gema w spotkaniu, ale na więcej tego dnia utytułowana rywalka jej nie pozwoliła.

Pojedynek był bardziej wyrównany niż wskazywałyby na to dotychczasowe dokonania obu tenisistek – 16 wygranych turniejów WTA 29-letniej Pliskovej, która była już liderką rankingu WTA, wobec Polki, mającej szansę w najbliższym notowaniu na zagoszczenie po raz pierwszy w karierze w czołowej setce tego zestawienia.

Karolina Pliskova, która w tej imprezie dwukrotnie dotarła do półfinału, jest najwyżej rozstawiona, gdyż w Kalifornii nie grają liderka listy światowej Australijka Ashleigh Barty i plasująca się na drugim miejscu zakażona koronawirusem Białorusinka Aryna Sabalenka.

Turniejowa „dwójka” to Iga Świątek. Polka także jest już w 1/16 finału (3. runda) i w niedzielę powalczy o kolejny awans z Rosjanką Weroniką Kudermietową. Z kolei inna z tenisistek pochodzących znad Wisły, Magda Linette, odpadła w drugiej rundzie.