Puchar Davisa. Porażki Przysiężnego i Janowicza. Polska przegrywa z Chorwacją

Michał Przysiężny i Jerzy Janowicz przegrali spotkania singlowe podczas rozgrywanego na warszawskim Torwarze meczu Polska – Chorwacja. Obie reprezentacje spotkały się ze sobą w ramach II rundy Grupy I Strefy Euroafrykańskiej Pucharu Davisa.

Na otwarcie Michał Przysiężny zmierzył się z Marinem Ciliciem. Przez cały pojedynek Polak nie podjął walki z chorwackim tenisistą. Przegrał gładko 1:6, 4:6, 4:6. Najkrócej trwał pierwszy set. Przysiężny nie był w stanie utrzymać podania i szybko tracił punkty. Kolejne partie były bardziej wyrównane. Cilić grał jednak konsekwentnie, rzadko się mylił i z łatwością wygrywał swoje podania. Przysiężny często schodził do siatki, grał ofensywnie, ale to nie wystarczyło by pokonać rywala.

W drugim meczu Jerzy Janowicz sensacyjnie przegrał z Borną Coriciem. Faworyzowany Polak pierwszego seta wygrał gładko. Z biegiem czasu coraz lepiej na korcie radził sobie 17 – letni Chorwat. Corić triumfował w dwóch kolejnych odsłonach. Janowicz przypomniał o sobie w czwartym secie, wygrywając 7:5. W tie – bracku próbę nerwów lepiej wytrzymał młody Chorwat i to on mógł cieszyć się z prowadzenia swojej reprezentacji.

Jutro na korcie pojawią się debliści. Rywalami Mariusza Fyrstenberga i Marcina Matkowskiego będą Marin Draganja i Mate Pavić. Początek spotkania o godz. 16.00.