Australian Open. Jan Zieliński w ćwierćfinale debla

Jan Zieliński i Hugo Nys pokonali w 1/8 finału Australian Open Holendra Jeana-Juliena Rojera i Brytyjczyka Lloyda Glasspoola 3:6, 6:4, 7:6 (10-3). Tym samym polsko-monakijski duet awansował do ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju.

Jan Zieliński i Hugo Nys w ubiegłym roku dotarli do finału Australian Open. W tegorocznej imprezie są rozstawieni z numerem siódmym. Z kolei ich przeciwnicy – Jean-Julien Rojer oraz Lloyd Glasspool – byli turniejową „jedenastką”. Mecz początkowo układał się pod dyktando rywali. Grali oni pewnie i równie pewnie zwyciężyli pierwszego seta (6:3). Kolejne partie były zdecydowanie bardziej wyrównane. Polsko-monakijski duet doprowadził do remisu (6:4).

O awansie miał więc rozstrzygnąć trzeci set. Tam walka jeszcze bardziej się zaogniła, czego efektem był brak przełamania po żadnej ze stron (7:6). Doszło do „tie-breaku”. Zieliński oraz Nys wykazali się w nim większym doświadczeniem, szybko osiągając znaczną przewagę (5-1). Zdecydowanego prowadzenia już nie oddali, dzięki czemu to oni mogli się cieszyć z wygranej (10-3).

Teraz Polak i Monakijczyk zmierzą się z Niemcami Yannickiem Hanfmannem oraz Dominikiem Koepferem, którzy wyeliminowali rozstawioną z numerem czwartym hiszpańsko-argentyńską parę – Marcela Granollersa i Horacio Zeballosa – 7:6 (7-5), 6:7 (7-3), 6:4.

***

Australian Open (Melbourne, Australia), 3. runda gry podwójnej mężczyzn:
Hugo Nys, Jan Zieliński (Monako, Polska, 7) – Jean-Julien Rojer, Lloyd Glasspool (Holandia, W. Brytania, 11) 3:6, 6:4, 7:6 (10-3)