WTA Kuala Lumpur: Po zaciętym boju Linette przegrała walkę o półfinał

Magda Linette przegrała z Chinką Shuai Zhang 2:6, 6:2, 1:6 w ćwierćfinale turnieju WTA International w Kuala Lumpur. Polka nie wykorzystała szansy by po raz drugi w karierze zagrać o finał prestiżowej imprezy.

Spotkanie lepiej rozpoczęła rozstawiona z „dwójką” Chinka. W czwartym gemie miała aż 5 piłek na przełamanie. Wykorzystała tą ostatnią, dzięki czemu wyszła na prowadzenie 3:1. Polka toczyła wyrównany bój, jednak zacięte końcówki rozstrzygała na swoją korzyść Zhang. Linette miała w ósmej partii piłkę na skończenie gema. Lepsza po raz kolejny okazała się 45. na świecie Chinka, która seta zakończyła głębokim returnem forhendowym po krosie.

Druga odsłona przebiegała pod dyktando Polki. Linette pewnie triumfowała przy własnym podaniu, nie dając rywalce okazji do przełamania. Sama miała 5 break pointów, z których wykorzystała dwa. Cały set zakończył się wynikiem 6:2, a o losach pojedynku miał rozstrzygnąć tie – break.

W niego rewelacyjnie weszła 22 – letnia tenisistka z Poznania. Linette wykorzystała 5. piłkę na przełamanie i rozpoczęła od prowadzenia 1:0. Później losy się odwróciły. Zaciętą walkę Polka toczyła do końca piątego gema. Dwa ostatnie na sucho padły łupem Chinki, która zwyciężyła ostatecznie 6:2, 2:6, 6:1.

Polka nie wykorzystała szansy by po raz drugi w karierze zagrać o finał turnieju WTA. Przed rokiem w Baku 124. na świecie Linette dopiero w półfinale uległa Shahar Peer.

Magda Linette – Shuai Zhang 2:6, 6:2, 1:6