fot. PAP/EPA

WTA Hua Hin. Wielki sukces Magdy Linette, 2. triumf Polki w karierze!

Magda Linette pokonała Szwajcarkę Leonie Kueng 6:3, 6:2 w finale turnieju WTA International na kortach twardych w tajlandzkim Hua Hin. Tym samym Polka po raz drugi w karierze zdobyła tytuł w głównym cyklu.


Nasza tenisistka nie miała większych problemów ze swoją dużo mniej doświadczoną rywalką. Wyrównana rywalizacja trwała tylko na początku pierwszej partii – do stanu 2:2. Od tego momentu Magda Linette stopniowo zaczęła przejmować inicjatywę na korcie. Poznanianka pewnie spisywała się przy własnej zagrywce, a dodatkowo w szóstym gemie potrafiła odebrać podanie Szwajcarce. Ostatecznie zwyciężyła 6:3, kończąc seta wygrywającym serwisem.

Druga odsłona spotkania miała jeszcze bardziej jednostronny przebieg gry. Polka szybko przełamała Leonie Kueng, i to „na sucho”, a potem spokojnie kontrolowała przebieg wydarzeń, nie pozwalając sobie nawet na drobny przestój w grze (4:1). W ósmym gemie 28-letnia zawodniczka dopełniła formalności, zdobywając ostatni punkt w meczu świetną zagrywką (6:2).

Tym samym Magda Linette po raz drugi w karierze triumfowała w turnieju zaliczanym do cyklu WTA. Poprzednio najlepsza okazała się w Nowym Jorku w sierpniu 2019 roku. Dzięki zwycięstwu, nasza rodaczka awansowała na trzydzieste trzecie miejsce w światowym rankingu.

***

Hua Hin (Tajlandia), kort twardy, finał gry pojedynczej kobiet:

Magda Linette (Polska, 5) – Leonie Kueng (Szwajcaria) 6:3, 6:2

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl