ATP Szanghaj. Hubert Hurkacz awansował do ćwierćfinału

Hubert Hurkacz awansował do ćwierćfinału tenisowego turnieju rozgrywanego w Szanghaju. W 4. rundzie po zaciętej walce pokonał Chińczyka Zhizhena Zhanga 7:6 (8-6), 4:6, 7:6 (7-4). Teraz wrocławianin zmierzy się z Węgrem Fabianem Marozsanem.

Faworytem wtorkowego spotkania był Hubert Hurkacz. Polak jest rozstawiony w rankingu ATP z numerem 16, natomiast jego rywal w zestawieniu najlepszych tenisistów sklasyfikowany jest na 57. miejscu. Choć wynik końcowy potwierdził „wyższość” wrocławianina, to cały mecz był bardzo wyrównany.

W pierwszym secie gra toczyła się gem za gem. Szala zwycięstwa została przechylona na stronę Hurkacza dopiero po „tie-breaku”, w którym Polak zwyciężył 8-6. Drugą partię lepiej rozpoczął Zhang. Chińczyk objął prowadzenie 3:0. Bardzo szybko je stracił, ponieważ kolejne trzy gemy należały do „Biało-Czerwonego”. Dobra passa wrocławianina także nie trwała długo. Reprezentant gospodarzy turnieju ostatecznie zwyciężył bowiem 6:4.

O wszystkim zadecydować miał trzeci set. Jego przebieg był bardzo podobny do pierwszego. Tenisiści wymieniali się ciosami aż do „tie-breaka”. Tam po raz kolejny pewniejszy okazał się Hubert Hurkacz (7-4). Tym samym Polak pokonał Zhizhen Zhanga po raz drugi w karierze (na dwa spotkania) – wcześniej również zrobił to w Szanghaju. Mecz trwał dwie godziny i 37 minut.

Teraz wrocławianin w ćwierćfinale zmierzy się z Fabianem Marozsanem. Węgier, który zajmuje 91. miejsce w rankingu ATP, w czwartej rundzie sprawił niespodziankę, pokonując rozstawionego z „ósemką” Norwega Caspera Ruuda 7:6 (6-3), 3:6, 6:4.

***

ATP Szanghaj (Chiny), 4. runda gry pojedynczej mężczyzn:
Hubert Hurkacz (Polska, 16) – Zhizhen Zhang (Chiny, 57) 7:6 (8-6), 4:6, 7:6 (7-4)