fot. PAP/EPA

Tenis. Wielkie sukcesy Hurkacz i Linette!

24 sierpnia 2019 roku ta data już na stałe zapisze się na kartach historii polskiego tenisa. Tego dnia turnieje zaliczane do cyklu ATP i WTA wygrali kolejno Hubert Hurkacz oraz Magda Linette. Oboje dokonali tego po raz pierwszy w karierze.


Nowy Jork (USA), kort twardy, finał gry pojedynczej kobiet:

Magda Linette (Polska, Q) – Camila Giorgi (Włochy) 5:7, 7:5, 6:4

Choć pierwszą odsłonę meczu urodzona w Poznaniu zawodniczka zaczęła od porażki 5:7, kolejne dwa sety należały już do niej. W każdym z nich nie brakowało emocji. Polka najpierw kapitalną kontrą zwyciężyła 7:5 i tym samym doprowadziła do remisu w całym meczu.

W trzeciej partii początkowo wszystko przebiegało po myśli Włoszki (2:4). Od siódmego gema na korcie królowała już jednak tylko jedna tenisistka. Nasza rodaczka pewnie grała przy własnym serwisie, a dodatkowo dwukrotnie przełamała rywalkę i po raz pierwszy w karierze mogła cieszyć się z wygranej w turnieju zaliczanym do cyklu WTA.

Magda Linette, dzięki triumfowi w Nowym Jorku, awansuje na pięćdziesiąte trzecie miejsce w światowym rankingu.

***

WinstomSalem (USA), kort twardy, finał gry pojedynczej mężczyzn:

Hubert Hurkacz (Polska, 3) – Benoit Paire (Francja, 1) 6:3, 3:6, 6:3

Swoje chwile radości miał również Hubert Hurkacz. Wrocławianin w bardzo dobrym stylu rozprawił się z rozstawionym z „jedynką” w Winstom-Salem Francuzem Benoitem Pairem.

Pierwszą partię nasz zawodnik rozstrzygnął na własną korzyść, triumfując 6:3. W kolejnej odsłonie role się odwróciły. Tym razem lepszy tenis prezentował 30-latek z Awinion (3:6). W tej sytuacji o wszystkim zadecydować musiał trzeci set.

W nim Hurkacz przy stanie 2:2 zapisał na swoim koncie trzy kolejne gemy, a w dziewiątym zamknął spotkanie po zepsutym forhendzie rywala i został pierwszym Polakiem, który wygrał turniej singlowy ATP od 1982 roku, gdy w Chicago zwyciężył Wojciech Fibak.

Sport.RIRM

drukuj