Ekstraklasa. Lech przerwał złą serię, Gytkjaer katem Rakowa

W ostatnim sobotnim meczu 6. kolejki PKO BP Ekstraklasy piłkarze Lecha Poznań pokonali na wyjeździe Raków Częstochowa 3:2. Bohaterem spotkania został Christian Gytkjaer, który w 83. minucie zapewnił Kolejorzowi komplet punktów.

Mecz mógł się podobać. Przede wszystkim nie brakowało goli, a i emocji było co nie miara. Wszystko zaczęło się w 30. minucie, kiedy to goście wyszli na prowadzenie. Darko Jevtić dośrodkował z rzutu rożnego, a Karlo Muhar tylko dostawił nogę i pokonał z najbliższej odległości Michała Gliwę.

Chwilę później Lech poszedł za ciosem. Tym razem w roli głównej wystąpił Christian Gytkjaer, który wykończył świetną kontrę zespołu z Poznania i po podaniu Kamila Jóźwiaka dopełnił jedynie formalności, pakując piłkę z kilku metrów do siatki.

Po zmianie stron ekipa Marka Papszuna wzięła się za odrabianie strat. Dwukrotnie na pomoc przyszedł rzut karny. Oba wykorzystał Petr Schwarz. Czech najpierw silnym strzałem z jedenastu metrów zmylił Mickeya van der Harta, a następnie pewnym uderzeniem po ziemi w prawy róg bramki doprowadził do remisu.

Ostatnie słowo należało jednak do Kolejorza. W 83. minucie losy spotkania rozstrzygnął Christian Gytkjaer. Duńczyk wykorzystał kolejną bardzo dobrą dziś centrę Darko Jevticia z rzutu rożnego i „główką” zmusił do kapitulacji Michała Gliwę.

Ostatecznie Lech wygrał 3:2, dzięki czemu umocnił się na czwartym miejscu w ligowej tabeli. Raków pozostał natomiast na jedenastej pozycji.