Ekstraklasa. Termalica przerwała złą passę

BrukBet Termalica Nieciecza pokonała na wyjeździe Arkę Gdynia 3:1 w spotkaniu 16. kolejki Lotto Ekstraklasy. Tym samym podopieczni Czesława Michniewicza przerwali serię trzech ligowych meczów z rzędu bez zdobyczy punktowej.

Początek spotkania nie wskazywał jednak na wygraną gości, albowiem już w 2. minucie gdynianie wyszli na prowadzenie. Marcin Warcholak Artem PutivtsevKornel Osyra sfaulował we własnym polu karnym Mateusza Szwocha, a arbiter wskazał na „wapno”. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Marcus Vinicius. Po straconym golu przyjezdni bardzo szybko próbowali doprowadzić do remisu. Ta sztuka udała się Bartłomiejowi Babiarzowi, który w 22. minucie mocnym uderzeniem z dalszej odległości wpisał się na listę strzelców. Chwilę później było już 2:1 dla Termaliki. Guilherme Sitya zacentrował do Vladislavsa Gutkovskiego, a ten z małą pomocą słupka zmusił do kapitulacji Konrada Jałochę. W 38. minucie Arka straciła Miroslava Bożoka, który za bezmyślny faul na Patryku Frycu otrzymał czerwoną kartkę.

Trener Bruk-Betu Termaliki Nieciecza Czes³aw MichniewiczPo zmianie stron zawodnicy Grzegorza Nicińskiego byli zagubieni. Nie potrafili zarówno dłużej przetrzymać piłki, jak i odebrać ją rywalom. Goście natomiast spokojnie kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. W 71. minucie podopieczni Czesława  Michniewicza mogli zadać kolejny cios, lecz Roman Gergel w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył ponad porzeczką. W doliczonym czasie gry David Guba przypieczętował wygraną niecieczan. Sitya znakomicie wypatrzył Słowaka, a ten piszczelem wpakował futbolówkę do siatki. Ostatecznie Słonie triumfowały 3:1.

Dzięki kompletowi punktów Termalica awansowała na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Do prowadzącej w stawce Jagiellonii Białystok traci sześć oczek. Arka z kolei zachowała dziewiątą pozycję.