NBA. Wizards ponownie na tarczy, double-double Gortata

Washington Wizards, po wygranej z New York Knicks, znowu wpadli w dołek i przegrali kolejny mecz, tym razem z Miami Heat 111:114. Niezłe zawody rozegrał Marcin Gortat, który zdobywając 10 punktów i zbierając 16 piłek w ciągu 37 minut gry zaliczył siódme doubledouble w bieżącym sezonie.

Wizards oraz Heat w tegorocznych rozgrywkach grają na podobnym poziomie. Oba zespoły przed dzisiejszym spotkaniem miały taki sam bilans. Goście po serii sześciu porażek z rzędu wygrali z Milwaukee Bucks. Czarodzieje natomiast z ostatnich pięciu pojedynków przegrali cztery.

Nasz rodak miał dziś pełne ręce roboty, ponieważ jego indywidualnym rywalem był Hassan Whiteside. Amerykanin zbiera średnio na mecz najlepiej w lidze, a blokuje gorzej jedynie od Anthony’ego Davisa. Gortat dobrze rozpoczął rywalizację, zdobywając na początku pierwszej odsłony 6 oczek. W całym spotkaniu trafił 4 z 6 oddanych rzutów z gry. Polak wywalczył 16 zbiórek, w tym 6 na atakowanej tablicy.  „The Polish Hammer” zanotował również 4 asysty i 5 bloków.

W premierowej kwarcie obie drużyny nałożyły nacisk na ofensywę. Dla Heat znakomicie rozpoczął Goran Dragić (11 punktów), a dla Wizards punktowali głównie Gortat (6 oczek) i John Wall (7 punktów). Po udanej akcji „2+1” Marcusa Thorntona gospodarze prowadzili 35:33.

W drugiej odsłonie atakiem Wizards dowodził Bradley Beal. Dużo energii do ekipy przyjezdnych wniósł rezerwowy James Johnson. Po trafionym „trójce” silnego skrzydłowego przyjezdni tracili jedno oczko do Czarodziei (46:45).

Po przerwie inicjatywę przejął zespół z Miami. Dragić wciąż utrzymywał wysoki poziom, a w polu trzech sekund dominował Hassan Whiteside. Po celnej dobitce centra gości Heat prowadziło 91:78.

W ostatniej części meczu przyjezdni skutecznie utrzymywali swoją przewagę. Dopiero pod koniec czwartej kwarty Beal i Wall seryjnie trafiali za trzy punkty. Chwilę przed końcową syreną Wizards tracili już tylko trzy oczka, jednak zabrakło im czasu, aby rozegrać jeszcze jedną akcję. Ostatecznie Czarodzieje przegrali 111:114.

W obozie gospodarzy znakomite zawody zaliczyli John Wall oraz Bradley Beal. Obaj dla Wizards zdobyli łącznie 68 punktów. W drużynie Erika Spoelstry aż sześciu graczy zanotowało ponad 10 oczek.