Ekstraklasa. Trzy punkty zostają w Krakowie, Wisła pokonuje Arkę

W ramach 23. kolejki Lotto Ekstraklasy Wisła Kraków pokonała na własnym stadionie Arkę Gdynia 3:2. Dwa gole na wagę trzech punktów zdobył środkowy obrońca Białej Gwiazdy Zoran Arsenić.

Początek spotkania należał do gospodarzy, ale to Arkowcy objęli prowadzenie. Damian Zbozień podał w pole karne do Adama Marciniaka, a po jego zagraniu futbolówka trafiła do Patryka Kuna, który bez problemów wpisał się na listę strzelców. W 20. minucie Biała Gwiazda była bardzo blisko wyrównania. Pavels Steinbors miał problemy ze złapaniem uderzenia Jesusa Imaza. Carlitos wykorzystał nieudaną interwencję bramkarza umieszczając piłkę w siatce. Gol nie został jednak uznany po analizie systemu VAR, dzięki któremu sędzia stwierdził, że napastnik był na pozycji spalonej.

Krakowianie się nie poddawali i wciąż nacierali pod „szesnastkę” rywali. Niedługo przed końcem pierwszej połowy ponownie blisko doprowadzenia do remisu był hiszpański snajpier, ale z rzutu wolnego trafił jedynie w słupek. Co nie powiodło się Carlitosowi, udało się Jesusowi Imazowi. Skrzydłowy oddał potężny strzał z dystansu. Steinbors po raz kolejny popełnił błąd i nie zdołał odbić nadlatującej futbolówki, przez co do przerwy na tablicy świetlnej widniał wynik 1:1.

W drugiej odsłonie obraz gry się nie zmienił. Gospodarze atakowali, goście z kolei próbowali podejść wyżej pressingiem, skupiając się jednocześnie na defensywie. W 51. minucie Carlitos przymierzył z rzutu wolnego. Łotewski golkiper wypuścił piłkę z rąk, a ta trafiła pod nogi Zorana Arsenicia, który z zimną krwią dał swojemu zespołowi prowadzenie.

Po godzinie gry było już 2:2. Przyjezdni wykorzystali złe ustawienie Wisły. Niepilnowany Michał Marcjanik otrzymał dośrodkowanie ze środka boiska i znalazł się sam na sam z Michałem Buchalikiem. Środkowy obrońca zachował stoicki spokój, wyrównując wynik spotkania. W 83. minucie miejscowi wykonali rzut wolny. Futbolówka trafiła do Arsenicia, który – w dogodnej sytuacji – skierował ją do siatki i tym samym zapewnił swojej drużyny zwycięstwo.

Dzięki wygranej podopieczni Joana Carrillo wyprzedzili Arkę i awansowali na siódme miejsce w tabeli z trzydziestoma pięcioma punktami w dorobku. Ekipa Leszka Ojrzyńskiego traci natomiast do Białej Gwiazdy trzy oczka, zamykając przy tym grupę mistrzowską.