Primera Division. Ronaldo ratuje posadę Beniteza, 17. kolejka bez niespodzianek

W środowych pojedynkach 17. kolejki Primera Division zabrakło sensacji. Swoje mecze wygrały FC Barcelona, Atletico Madryt i Real Madryt. Pozycję Rafaela Beniteza w ekipie Królewskich uratował Cristiano Ronaldo, który – choć najpierw nie wykorzystał rzutu karnego – później dwukrotnie trafił do siatki rywali.

17-kolejka-primera-division-real-barcelona-atletico (1)Pierwsze minuty starcia Los Blancos z Realem Sociedad należały do rewelacyjnie spisującego się między słupkami Geronimo Rulliego. Lekarstwem na nieskuteczność wicemistrzów Hiszpanii mógł być błąd arbitra, który dopatrzył się faulu na Karimie Benzemie. Sytuacja miała miejsce w polu karnym, więc piłkę na jedenastym metrze ustawił Cristiano Ronaldo. Sprawiedliwości stało się zadość, a Portugalczyk uderzył nad poprzeczką. Zrehabilitował się chwilę przed przerwą, gdy ręką w szesnastce zagrał Yuri Berchiche. Golkiper wyczuł intencje gwiazdy Królewskich, jednak nie zdołał zatrzymać futbolówki lecącej do bramki.

17-kolejka-primera-division-real-barcelona-atletico (3)Po zmianie stron goście doprowadzili do sensacyjnego remisu, a utrzymanie posady przez Rafaela Beniteza po raz kolejny stanęło pod znakiem zapytania. Opieszałość obrońców wykorzystał Bruma, który technicznym strzałem nie dał szans Keylorowi Navasowi. W 67. minucie dawkę swoich umiejętności zaprezentował Ronaldo. Po centrze Marcelo z narożnika boiska piłka trafiła do Portugalczyka, który próbą z półobrotu uratował swój zespół przed kolejną stratą punktów. W końcówce spotkania wynik na 3:1 ustalił Lucas Vazquez. To jednak nie wystarczyło kibicom. Ci, wyraźnie rozczarowani postawą swoich ulubieńców, nie szczędzili im gwizdów.

17-kolejka-primera-division-real-barcelona-atletico (5)Wielkich emocji zabrakło w pojedynku FC Barcelony z Betisem Sewilla. Duma Katalonii czterokrotnie trafiała dziś do siatki rywali. Pierwszą bramkę zdobyła jednak w dość kontrowersyjnych okolicznościach. Zdaniem arbitra Antonio Adan nieprzepisowo zatrzymywał Lionela Messiego. Z rzutu karnego w poprzeczkę uderzył Neymar, a próbę Brazylijczyka dobił Heiko Westermann, pakując futbolówkę do własnej siatki. Chwilę później dwójkowa akcja Messiego z Neymarem powiększyła przewagę gospodarzy. Z pokonaniem Adana problemów nie miał Argentyńczyk. Po przerwie kolejne dwa ciosy zadał przeciwnikom Luis Suarez, który ustalił rezultat na 4:0.

17-kolejka-primera-division-real-barcelona-atletico (4)Blaugrana wciąż nie może uzyskać wyraźnej przewagi w wyścigu po mistrzostwo kraju. W tabeli ma bowiem tyle samo punktów, co Atletico Madryt. Podopieczni Diego Simeone z trudem uporali się na wyjeździe z Rayo Vallecano. W końcówce spotkania zwycięskie gole zdobyli Angel Correa i Antoine Griezmann. Triumf 2:0 nad Espanyolem odniosła Sevilla Grzegorza Krychowiaka. Polak w spotkaniu nie wystąpił – to efekt pauzy za otrzymanie pięciu żółtych kartek. Były to jego pierwsze stracone minuty w bieżącym sezonie Primera Division.

W tabeli na czele znajdują się FC Barcelona i Atletico Madryt – zgromadziły dotychczas po 38 punktów (Duma Katalonii rozegrała jeden mecz mniej). Dwa oczka straty do liderów ma Real Madryt. Sevilla z dorobkiem 26 punktów plasuje się na ósmej lokacie.