Ekstraklasa. Pogoń wygrała z Górnikiem Zabrze. Piękny gol Kacpra Kozłowskiego

Pogoń Szczecin w ramach 1. kolejki PKO BP Ekstraklasy wygrała na własnym boisku z Górnikiem Zabrze (2:0). Piękną bramkę po indywidualnej akcji zdobył Kacper Kozłowski. W zespole gości zabrakło Lukasa Podolskiego.

Przed meczem „Portowcy” uhonorowali zmarłego kibica Górnika Zabrze – Stanisława „Leona” Sętkowskiego. Dźwięk jego dzwonka przywitał piłkarzy wchodzących na murawę. Zabrzanie natomiast założyli koszulki upamiętniające symbol klubu.

Początek spotkania w Szczecinie rozgrywał się przede wszystkim w środku pola. Z czasem przewaga gospodarzy zaczynała się klarować. Byli oni aktywniejsi w ofensywie, ale ich próby blokowała defensywa Górnika. Obrona gości została przełamana w 33. minucie. Jean Carlos Silva dośrodkował w okolice dziesiątego metra. Tam Michał Kucharczyk strzałem głową pokonał Grzegorza Sandomierskiego.

W drugiej odsłonie Pogoń wciąż wyglądała na drużynę lepszą. Podopieczni Kosty Runjaicia byli pewni swoich boiskowych poczynań. Bardzo dobrze spisywał się Michał Kucharczyk, który nie musiał oszczędzać się przed rewanżowym spotkaniem z NK Osijek. W 66. minucie na murawie pojawił się Kacper Kozłowski. Reprezentant Polski chwilę po wejściu na murawę przedryblował kilku rywali i uderzył nie do obrony. Był to pierwszy kontakt z piłką młodzieżowca „Portowców”.

Gospodarze przez cały czas mieli mecz pod kontrolą. Natomiast „Górnicy” momentami nie potrafili przebić się na połowę rywali. Ostatnie minuty upływały pod znakiem oszczędzania sił przez szczecinian. Nie forsowali oni tempa i skutecznie blokowali dostępu do własnej bramki. Spisali się wzorcowo i odnieśli pewne zwycięstwo. Teraz zawodnicy Kosty Runjaicia znajdują się na czele ekstraklasowej tabeli.