Polacy za granicą. Gole Lewandowskiego i Stępińskiego

Kolejne gole Polaków w Europie. Na listę strzelców wpisali się Robert Lewandowski oraz Mariusz Stępiński. Ten pierwszy mógł nawet zaliczyć dublet, ale – co rzadko mu się zdarza – nie wykorzystał rzutu karnego.

Bayern Monachium – VfB Stuttgart 4:1 (1:1)
Thiago Alcantara 5′ Christian Gentner 55′(sam.) Leon Goretzka 71′ Robert Lewandowski 85′ – Anostosis Donis 26′

Snajper Bayernu Monachium zaznaczył swoją obecność na boisku już w 5. minucie gry, kiedy to wyłożył piłkę w polu karnym Thiago Alcantarze, a ten bez namysłu – z dziesięciu metrów – otworzył wynik spotkania.

W 65. minucie Robert Lewandowski już sam mógł wpisać się na listę strzelców, ale po tym, jak wywalczył „jedenastkę”, sam postanowił wymierzyć sprawiedliwość i uderzył jedynie w słupek.

Kapitan reprezentacji Polski pod koniec meczu dopiął jednak swego. W pełnym biegu otrzymał podanie od Joshuy Kimmicha, ograł obrońców i bramkarza, a następnie skierował piłkę do pustej siatki.

Dla „Lewego” było to dwunaste ligowe trafienie w obecnym sezonie. We wszystkich klubowych rozgrywkach w kampanii 2018/2019 zdobył już natomiast dwadzieścia cztery gole w zaledwie dwudziestu sześciu występach.

Bayern, dzięki efektownej wygranej (4:1), powrócił na drugie miejsce w tabeli i do liderującej Borussii Dortmund wciąż traci sześć oczek.

***

Chievo Werona – ACF Fiorentina 3:4 (1:2)
Mariusz Stępiński 38′ Sergio Pellissier 60′(k.) Filip Djordjević 89′ – Luis Muriel 4′ Marco Benassi 27′ Federico Chiesa 79′ 86′

Piątą bramkę w bieżących rozgrywkach Seria A zdobył Mariusz Stępiński. Napastnik Chievo Werona sposób na golkipera Fiorentiny znalazł w 38. minucie, gdy wykorzystał precyzyjną centrę Fabio Depaoliego i „główką” umieścił futbolówkę w bramce.

Polak przebywał na boisku do 78. minuty, a jego zespół – po dramatycznej końcówce – ostatecznie przegrał 3:4. Ekipa Domenico Di Carlo wciąż okupuje ostatnią pozycję w ligowej tabeli, a do bezpiecznej (siedemnastej lokaty) traci aż dziewięć punktów.