fot. PAP/Andrzej Grygiel

Transfery. Szymon Żurkowski od nowego sezonu w Fiorentinie

We Włoszech coraz częściej stawiają na polskich piłkarzy. Od sezonu 2019/2020 kolejnym naszym rodakiem, który będzie biegał po boiskach Seria A, został Szymon Żurkowski.


Nowa drużyna Polaka zapłaciła Górnikowi Zabrze – według nieoficjalnych informacji – 3.7 miliona euro, a wraz z bonusami kwota ta może wzrosnąć nawet do 5.1 mln euro. Jest to trzeci najdroższy transfer w historii Ekstraklasy. Więcej kosztowali jedynie Jan Bednarek (6 mln euro, z Lecha Poznań do Southampton FC) oraz Adrian Mierzejewski (5.25 mln euro, z Polonii Warszawa do Trabzonsporu).

Szymon Żurkowski do Fiorentiny przejdzie po sezonie 2018/2019. Kontrakt z włoskim klubem będzie obowiązywał przez cztery lata. Najbliższe pół roku 21-letni pomocnik spędzi jeszcze na wypożyczeniu w drużynie Marcina Brosza.

Przypomnijmy, że w przeszłości w zespole z Florencji występowało czterech Polaków. Barw popularnych Fiołków bronili Bartłomiej Drągowski, Rafał Wolski, Jakub Błaszczykowski oraz Artur Boruc. Tak na dobrą sprawę zaistniał tam tylko ten ostatni.

Sport.RIRM

drukuj