Puchar Polski. Lech postawił kropkę nad „i”

Piłkarze Lecha Poznań przypieczętowali awans do finału Pucharu Polski. Kolejorz pokonał na wyjeździe Pogoń Szczecin 1:0, a zwycięskiego gola w 41. minucie widowiska zdobył Marcin Robak.

Pierwsze spotkanie obu drużyn zakończyło się pewnym zwycięstwem podopiecznych Nenada Bjelicy 3:0. Nie tylko wynik, ale także wielka forma Lecha od początku nowego roku mogły robić wrażenie na rywalach. Potknięcia przytrafiły się poznaniakom dopiero w ostatnich tygodniach. Po bezbramkowych remisach z Górnikiem Łęczna i Wisłą Kraków trudno bowiem mówić o satysfakcji.

Dziś do postawienia była tylko kropka nad „i”. Nieoczekiwanie gospodarze podjęli walkę i w pierwszych minutach byli nawet bliscy zdobycia bramki. Strzelał Mateusz Matras, a futbolówkę zmierzającą do siatki zatrzymał dobrze ustawiony Mihai Radut. Kolejorz grał nerwowo w obronie. Nieporozumienia i liczne straty – nawet we własnej szesnastce – podtrzymywały nadzieję Portowców, którym – albo brakowało precyzji, albo udanie interweniował Jasmin Burić.

Gdy kolejne ataki Lecha nie przynosiły efektów, sprawy w swoje ręce wziął Marcin Robak. Napastnik oszukał dwóch zawodników Pogoni, a indywidualną akcję zwieńczył uderzeniem obok interweniującego Jakuba Słowika. Bramka gości negatywnie wpłynęła na widowisko. Lech oszczędzał siły, zaś Portowcy wciąż nie potrafili się podnieść. W ostatnich minutach uaktywnił się Kamil Drygas. Najpierw jego próbę głową zatrzymał Burić, po chwili „na medal” spisali się obrońcy, wybijając futbolówkę zmierzającą do siatki.

Lech nie pozostawił rywalom żadnych złudzeń. Przełamał serię dwóch remisów z rzędu, a w trzecim kolejnym pojedynku (we wszystkich rozgrywkach) nie pozwolił sobie na stratę gola. Finałowym rywalem podopiecznych Nenada Bjelicy będzie Arka Gdynia.