Piłka nożna. Dublet Krzysztofa Piątka, przełamanie Roberta Lewandowskiego, gol Jana Bednarka, asysta Jakuba Kiwiora

Trwa świetna passa Krzysztofa Piątka w lidze tureckiej. Napastnik Basaksehiru tym razem zdobył dwa gole w ligowym meczu z  Istanbulsporem. Do siatki w meczu ligowym – po raz pierwszy od 10 listopada 2023 r. – trafił również Robert Lewandowski. Bramkę w ligowym meczu dla Southampton strzelił także Jan Bednarek. Asystę w barwach Arsenalu zapisał natomiast na swoim koncie Jakub Kiwior.

Krzysztof Piątek po hat-tricku w poprzedniej kolejce Süper Lig w meczu przeciwko Konyasporowi tym razem dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w starciu z Istanbulsporowi. Napastnik Basaksehiru otworzył wynik spotkania w 36. minucie – wbiegł w pole karne, otrzymał prostopadłe podanie, minął bramkarza i posłał piłkę do bramki mimo prób interwencji obrońcy. 28-latek dublet skompletował w 71 minucie, gdy z bliska posłał futbolówkę do siatki, zamykając dośrodkowanie z lewej strony boiska. Piątek ma już na koncie 12 goli w obecnym sezonie ligi tureckiej.

Ligową niemoc strzelecką w ostatniej kolejce przełamał Robert Lewandowski. Napastnik Barcelony w 22. minucie meczu przeciwko Alaves otrzymał dokładne podanie od Ilkaya Gundogana, przyjęciem wypracował sobie pozycję do strzału i w sytuacji sam na sam podcinką pokonał bramkarza rywali. Duma Katalonii wygrała to spotkanie 3:1. Lewandowski strzelił dziewiątą bramkę w bieżącym sezonie La Liga, a pierwszą od 10 listopada 2023 roku.

Gola w miniony weekend na swoim koncie zapisał również Jan Bednarek. Stoper Southampton już w 4. minucie meczu Championship przeciwko Rotherham United głową posłał piłkę do siatki w zamieszaniu podbramkowym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Dla polskiego defensora to druga bramka w lidze w sezonie 2023/2024.

W swoim 11 ligowym meczu w barwach Arsenalu Londyn pierwszą asystę zapisał Jakub Kiwior. Obrońca pojawił się na murawie w meczu Kanonierów przeciwko Liverpoolowi od początku drugiej połowy. 23-latek zagrał głową na lewą stronę do Leandro Trossarda, który przeprowadził indywidualną akcję, wbiegł w pole karne The Reds i strzałem między nogami Alissona ustalił wynik tego starcia na 3:1 dla Arsenlu. Kiwior miał niewielki wkład w tę akcję, lecz z formalnego punktu widzenia to on ostatni dotknął futbolówkę przed akcją Belga.