Skoki narciarskie. Niewykorzystana wielka szansa Aleksandra Zniszczoła, zwycięstwo Andresa Wellingera

Andreas Wellinger zwycięzcą niedzielnego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Willingen. Miejsca na podium zajęli również Ryoyu Kobayashi oraz Gregor Deschwanden. Liderem po pierwszej serii był Aleksander Zniszczoł, jednak w drugiej próbie nie wytrzymał presji i ukończył rywalizację na ósmej pozycji.

Podobnie jak w sobotę, również i w niedzielę duży wpływ na wyniku konkursu miał wiatr, wiejący z dużą siłą i ze zmiennych kierunków. Polskę reprezentowała trzech zawodników: Kamil Stoch, Dawid Kubacki oraz Aleksander Zniszczoł. Do finałowej serii awansował komplet biało-czerwonych. Kubacki wylądował na 130 metrze i został sklasyfikowany na 26. miejscu. Stoch po skoku na 128 metrów plasował się na 24. lokacie na półmetku rywalizacji. Kolejny przebłysk podczas weekendu w Willingen miał natomiast Zniszczoł. 29-latek uzyskał 146 metrów i przy korzystniejszej w porównaniu do rywali rekompensacie za wiatr prowadził do pierwszej serii konkursowej. Polak wyprzedzał Ryoyu Kobayashiego i Lovro Kosa.

W drugiej próbie nieźle zaprezentował się Dawid Kubacki. 132,5 metra w trudnych warunkach sprawiło, że ostatecznie awansował kilka pozycji, kończąc zmagania w zawodach na 18. miejscu. Nie popisał się natomiast Kamil Stoch. 125,5 metra oznaczało, że trzykrotny mistrz olimpijski ostatecznie został sklasyfikowany na 27 pozycji. Polscy kibice z dużymi nadziejami czekali natomiast na finałowy skok lidera po pierwszej serii – Zniszczoła. Przed skokiem 29-latka prowadził Andres Wellinger przed Kobayashim. Niestety, nasz reprezentant zepsuł swoją próbę. Uzyskał zaledwie 130,5 metra i spadł na ósmą lokatę.

Po niedzielnych zawodach w Willingen liderem Pucharu Świata pozostał Stefan Kraft z dorobkiem 1129 pkt. Austriak wyprzedza Andreasa Wellingera (951 pkt) i Ryoyu Kobayashiego (896 pkt). Najwyżej sklasyfikowany z Polaków jest Aleksandry Zniszczoł (23 miejsce – 131 pkt).