PŚ: Triumf Morgensterna, Stoch drugi!

Kamil Stoch zajął drugie miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Titisee-Neustadt. Polak przegrał tylko z Austriakiem Thomasem Morgensternem.

Na trzecim miejscu uplasował się czterokrotny mistrz olimpijski Szwajcar Simon Ammann. Tuż za podium znalazł się obecny lider Pucharu Świata, Gregor Schlierenzauer.

Zwycięzca dzisiejszych zawodów, Thomas Morgenstern oddał skoki na odległość 143.5 oraz 139 metrów, ostatecznie wyprzedzając Stocha o 3,3 pkt. Polak po pierwszej serii zajmował ósmą pozycję, ale dzięki najdłuższej próbie w drugie odsłonie zawodów w której poszybował na 141.5 m, awansował o sześć pozycji, ulegając tylko dwukrotnemu zdobywcy Pucharu Świata. 26-latek z Zakopanego po raz 16 w karierze stanął na podium zawodów Pucharu Świata.

Pozostali Polacy dzisiejsze zmagania zakończyli poza czołowa „ dziesiątką”. Piotr Żyła w drugiej serii awansował o 11 pozycji i ostatecznie został sklasyfikowany na 12 miejscu. Tuż za nim – na 13 lokacie – uplasował się Maciej Kot. Dawid Kubacki zajął 17 miejsce, a Klemens Murańka dla którego był to debiut w PŚ w obecnym sezonie – 24.

Morgenstern odniósł 23 zwycięstwo w dotychczasowych startach w Pucharze Świata. W klasyfikacji generalnej awansował na 8 pozycję. Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch, jest 11. Liderem pozostaje Gregor Schlierenzauer.

Kolejny konkurs PŚ w Titisee-Neustadt już jutro. Na 14:00 zaplanowano początek pierwszej serii. Tuż przed nią rozegrane zostaną kwalifikacje.