Piłkarska Ekstraklasa: Wygrane Podbeskidzia i Legii

W piątkowych meczach 22. kolejki polskiej Ekstraklasy komplet punktów zainkasowali gospodarze spotkań. Podbeskidzie Bielsko- Biała wygrało u siebie bardzo ważny mecz z Widzewem Łódź 1:0. Udanie zainaugurowała piłkarską wiosnę również warszawska Legia. Stołeczna drużyna pokonała na własnym stadionie Koronę Kielce również 1:0.

Mecz w Bielsku- Białej awizowany był jako „starcie o sześć punktów”. Naprzeciwko siebie stanęli outslajderzy polskiej ligi. Wygrana któregoś z zespołów dawała możliwość opuszczenia, przynajmniej na chwilę, strefy spadkowej.

W składach obu drużyn pojawiło się kilku nowych zawodników, jednak ich obecność nie wpłynęła na zwiększenie atrakcyjności spotkania. Mecz w pierwszej połowie stał na bardzo niskim poziomie. Do przerwy bramki nie padły.
W drugiej części spotkania obraz gry nie uległ zmianie. Dominował chaos i niedokładność. W 73. spotkania sędzia Marciniak, który w czasie spotkania szastał żółtymi kartkami na prawo i na lewo, pokazał czerwony kartonik piłkarzowi Widzewa Urdinovovi.

W 82. minucie gry arbiter podyktował kontrowersyjny rzut karny dla gospodarzy, którego na gola zamienił Kołodziej. Było to jedyne trafienie w tym spotkaniu.

W Warszawie lider rozgrywek ligowych- Legia- podejmował Koronę Kielce. Jako trener Legii w lidze zadebiutował Norweg Henning Berg.

Początek spotkania to kilka groźnych akcji gości, jednak na posterunku w tych sytuacjach był Dusan Kuciak. Legia próbowała się odgryzać, ale bez powodzenia. Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał remis.
Na początku drugiej części gry doskonałą okazję zmarnowali gospodarze. Sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Ojamaa. W 53. minucie czerwoną kartkę otrzymał gracz Legii Dwaliszwili. Cztery minuty później już oba zespoły grały w osłabionych składach. Boisko za otrzymanie drugiej żółtej kartki musiał bowiem opuścić piłkarz Korony Jovanović.

Jedyna bramka w tym spotkaniu padła w 83. minucie… z rzutu karnego. Skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się pomocnik warszawskiego zespołu Vrdoljak.

Po piątkowych meczach Legia ma 46 punktów i jest liderem rozgrywek. Korona Kielce z 26 punktami jest dwunasta. Podbeskidzie awansowało na 14. lokatę z dorobkiem 20 punktów. Dzisiejszy rywal Górali- Widzew Łódź zamyka ligową tabelę, mając na koncie 15 punktów.