Soczi 2014. Podsumowanie siódmego dnia igrzysk

Tegoroczne igrzyska olimpijskie z wielkim sentymentem wspominać będą Daria Domraczewa i Dario Cologna. Białorusinka okazała się najlepszą biathlonistką na dystansie 15 km. Szwajcarski biegacz zdobył kolejny złoty medal. Dziś triumfował w rywalizacji na 15 km klasykiem. Triumfatorem alpejskiej superkombinacji został jego rodak Sandro Viletta. Planowane zwycięstwa w turnieju hokejowym zanotowali reprezentanci Kanady, Finlandii, Szwecji i Czech. Dla polskich kibiców najważniejsze było dzisiaj 10. miejsce Krystyny Pałki oraz triumf Kamila Stocha w serii próbnej przed kwalifikacjami do jutrzejszego konkursu skoków.

Jak dogonić Domraczewą…?biathlon-kobiet-sochi-2014
Daria Domraczewa wygrała biathlonowy bieg na dystansie 15 km. Białorusinka wyprzedziła Szwajcarkę Selinę Gasparin i swoją rodaczkę Nadieżdę Skardino. Wysokie lokaty wywalczyły Polki. Krystyna Pałka po bezbłędnym strzelaniu uplasowała się na 10. pozycji. Dwie lokaty za nią na metę wpadła Monika Hojnisz. Dzisiejsze złoto jest drugim dla Domraczewej na tegorocznych igrzyskach. Wcześniej Białorusinka triumfowała w biegu pościgowym. Słabo zaprezentowały się Niemki i Norweżki. Najlepsze z nich, Tora Berger i Laura Dahlmeier zajęły miejsca poza czołową dzisiątką. Po raz drugi w Soczi tuż za podium wylądowała Czeszka Gabriela Soukalova.

cologna-2-sochi-2014Powrót króla…!
Dario Cologna triumfował w rywalizacji na 15 km stylem klasycznym. Po srebrny medal sięgnął Szwed Johan Olsson. Brąz padł łupem jego rodaka Daniela Richardssona. To drugie złoto Cologny na rosyjskich igrzyskach. Wcześniej zwyciężył w biegu łączonym. Na skutek kontuzji Szwajcar opuścił pierwsze miesiące rywalizacji o Puchar Świata. Zabrakło go również w cyklu Tour de Ski. 28 minut za mistrzem olimpijskim finiszował Roberto Carcelen. 43 – letni Peruwiańczyk linię mety przekroczył wymachując flagą swojego kraju. Wciąż żywa pozostaje zatem idea igrzysk, mówiąca o tym, że w rywalizacji przede wszystkim liczy się udział.

Viletta utarł nosa faworytom…!superkombinacja-sochi-2014
Olimpijskie złoto po raz kolejny nie wpadło w ręce Ivicy Kostelica. Chorwat w narciarskiej superkombinacji uplasował się na drugiej pozycji. Zaskakującym zwycięzcą rywalizacji okazał się Sandro Viletta. Brązowy medal padł łupem Włocha Christofa Innerhofera. 6. miejsce zajął broniący tytułu Amerykanin Bode Miller. Po zjeździe na prowadzeniu był Kjetil Jansrud. Norweg słabiej poradził sobie w slalomie i ostatecznie uplasował się tuż za podium. Najszybszym slalomistą okazał się Słowak Adam Zampa. Maciej Bydliński po pierwszej konkurencji był 35., w drugiej wypadł z trasy i nie ukończył dzisiejszej rywalizacji.

skoki-sochi-2014Klasa i niepewność…
Kamil Stoch wygrał serię próbną przed dzisiejszymi kwalifikacjami. Polak oddał skok na odległość 136 m. Drugi Severin Freund stracił do niego 5,4 pkt. Czwartą pozycję wywalczył Peter Prevc. Srebrny medalista ze średniej skoczni doleciał do 129 m. Zwycięzcą dzisiejszych kwalifikacji okazał się Michael Hayboeck. Drugie miejsce zajął Japończyk Daiki Ito, a trzeci był jego rodak Reruhi Shimizu. Ze startu zrezygnował Kamil Stoch. Najlepszy wynik z Polaków osiągnął Maciej Kot. Polak wylądował na 126 m i zajął 9. pozycję. 13. był Jan Ziobro, a 27. Piotr Żya.