Ekstraklasa. Kiełb bohaterem ostatniej akcji w Kielcach

Korona Kielce pokonała na własnym stadionie Wisłę Kraków 1:0 w ostatnim meczu 6. kolejki piłkarskiej Lotto Ekstraklasy. Jedynego gola zdobył w doliczonym czasie gry drugiej połowy Jacek Kiełb. Złocistokrwiści, dzięki dzisiejszej wygranej, odskoczyli od strefy spadkowej, natomiast Biała Gwiazda nadal okupuje ostatnie miejsce w tabeli.

Wisła to na chwilę obecną jedno z największych rozczarowań sezonu. Biała Gwiazda po pięciu kolejkach zamykała ligową tabelę z dorobkiem zaledwie trzech punktów. Niewiele lepiej jak do tej pory spisywali się piłkarze Korony, którzy mieli w dorobku tylko dwa oczka więcej od podopiecznych trenera Dariusza Wdowczyka. Oba zespoły miały więc o co walczyć.

Początkowe minuty pierwszej połowy to dużo walki, ale mało składnych akcji ze strony obu drużyn. Z biegiem czasu Arkadiusz G³owacki i £ukasz Sekulskiinicjatywę starali się przejąć gospodarze. W 19. minucie z dystansu na bramkę Michała Miśkiewicza uderzył Siergiej Pilipczuk, ale bramkarz Wisły nie dał się zaskoczyć. Kilka minut później Pilipczuk głową chciał zgrać piłkę w pole bramkowe gości, jednak o mały włos zaskoczyłby tym zagraniem golkipera rywali, który czujnie wybił futbolówkę na rzut rożny. Biała Gwiazda stworzyła sobie przed przerwą jedną okazję do zdobycia gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Arkadiusz Głowacki, ale Maciej Gostomski skutecznie interweniował.

W 48. minucie Głowacki znów znalazł się w dobrej sytuacji po kornerze, oddał strzał głową, jednak ponownie bezbłędnie zareagował Gostomski. Dziesięć minut później na indywidualną akcję zdecydował się Patryk Małecki, który zszedł z futbolówką do środka w okolice pola karnego, ale trafił prosto w bramkarza gospodarzy. Kolejną okazję goście mieli w 70. minucie. Rafał Boguski zagrał w pole karne do Mateusza Zachary, ten odwrócił się z piłką i uderzył w kierunku długiego rogu, lecz Gostomski końcami palców sięgnął futbolówkę.

Marcin Cebula i Mateusz ZacharaW końcówce mocniej zaatakowali gracze Korony. W 82. minucie z dystansu strzelił Jacek Kiełb, jednak minimalnie chybił. Kielczanie walczyli o trzy punkty do samego końca i taka strategia przyniosła powodzenie w ostatniej minucie spotkania. Podopieczni Tomasza Wilmana wyszli z kontrą z połowy Wisły, następnie Mateusz Możdżeń zagrał na lewą stronę pola karnego, a tam wbiegł Jacek Kiełb, który z zimną krwią posłał piłkę do siatki.

Korona po dzisiejszym zwycięstwie awansowała na dziewiąte miejsce w ligowej tabeli. Złocisto-krwiści do tej pory zgromadzili osiem punktów. Zespół z Krakowa natomiast przegrał piąty mecz z rzędu i z dorobkiem trzech oczek zamyka tabelę Ekstraklasy.