Liga Mistrzów. Bayern jedną nogą w półfinale

Piłkarze Bayernu Monachium wykonali pierwszy krok w stronę awansu do półfinału Ligi Mistrzów. Bawarczycy pokonali na wyjeździe Sevillę 2:1. Prowadzenie gospodarzom dał Pablo Sarabia. David Soria najpierw skapitulował po złej interwencji Jesusa Navasa. Po przerwie szalę zwycięstwa na korzyść gości przechylił Thiago Alcantara.

Sevilla FC w drodze do ćwierćfinału Ligi Mistrzów uporała się z Manchesterem United. Andaluzyjczycy zostawili na murawie serce, a zwycięskie bramki wypracowali w ostatnich minutach widowiska (2:1). Łatwiejszą drogę mieli mistrzowie Niemiec, którzy dwukrotnie gładko pokonali Besiktas (5:0 i 3:1).

Miejscowi od początku wysyłali jasne sygnały, że – podobnie jak w 1/8 finału – tak i teraz mogą sprawić niespodziankę. Przed szansą stanął Pablo Sarabia, jednak z niedużej odległości fatalnie spudłował. Hiszpan zrehabilitował się w 32. minucie. W pole karne centrował Sergio Escudero. Sarabia wygrał rywalizację z Juanem Bernatem i uderzył obok bezradnego Svena Ulreicha.

Kilka chwil później Bayern musiał radzić sobie bez jednego z najcenniejszych graczy środka pola. Uraz mięśniowy wykluczył z dalszej gry Arturo Vidala. W jego miejsce Jupp Heynckes desygnował na boisko Jamesa Rodrigueza. Kolumbijczyk jeszcze dobrze się nie rozgrzał, a już mógł gratulować kolegom wyrównującego trafienia. W szesnastkę próbował dogrywać Franck Ribery. Futbolówka odbiła się po drodze od Jesusa Navasa i zaskoczyła Davida Sorię. Do przerwy remis 1:1!

Od początku drugiej połowy więcej do powiedzenia miał Bayern. Przewagę potwierdził w 68. minucie. Ribery wypatrzył na dalszym słupku Thiago Alcantarę. Reprezentant Hiszpanii uderzył głową, a piłka – trącona jeszcze przez Escudero – wylądowała w siatce Sevilli.

Przez całe spotkanie obrońcy gospodarzy odcinali od podań Roberta Lewandowskiego. Napastnik swoją pierwszą szansę wypracował dopiero w końcówce. Próba dokręcenia futbolówki w kierunku dalszego słupku okazała się jednak niecelna.

Bawarczycy wygrali 2:1 i są jedną nogą w półfinale Ligi Mistrzów. Rewanż 11 kwietnia w Monachium.