Liga Narodów. Znamy pary półfinałowe, nie zabraknie hitu

Portugalia ze Szwajcarią oraz Holandia z Anglią zmierzą się w półfinałach Ligi Narodów. Turniej z udziałem czterech najlepszych drużyn Dywizji A zaplanowano na czerwiec 2019 roku. Losowanie par odbyło się w Dublinie.


Gospodarzem pierwszej w historii tego typu imprezy będą Portugalczycy. Podopieczni Fernando Santosa o awans do finału zmierzą się ze Szwajcarią 5 czerwca na Estadio do Dragao w Porto. Dzień później dojdzie do prawdziwego hitu – Holandia zagra z Anglią. Areną zmagań będzie z kolei Estadio D. Afonso Henriques w Guimaraes.

W przypadku braku rozstrzygnięcia w regulaminowym czasie gry, sędzia zarządzi dogrywkę, w której dozwolona będzie czwarta zmiana. Jeżeli dodatkowe trzydzieści minut również nie wyłoni zwycięzcy meczu, o wszystkim zadecyduje konkurs rzutów karnych.

Co ważne, wyniki w finałach Ligi Narodów nie będą miały żadnego wpływu na eliminacje do mistrzostw Europy 2020. Te cztery zespoły mają już zapewnione miejsce w barażach. Wezmą w nich udział, jeśli nie dostaną się na Euro poprzez zwykłe kwalifikacje.

***

Terminarz turnieju finałowego Ligi Narodów 2019:

Środa, 05 czerwca
Portugalia – Szwajcaria

Czwartek, 06 czerwca
Holandia – Anglia

Niedziela, 09 czerwca
Mecz o 3. miejsce i finał

Sport.RIRM

drukuj