Ekstraklasa: Cracovia na remis z Jagiellonią

W ostatniej kolejce rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy piłkarze Cracovii zremisowali przed własną publicznością z Jagiellonią Białystok 2:2. Bramki dla zespołu Mirosława Hajdo zdobyli: Sebastian Steblecki i Bartłomiej Dudzic. Z kolei goście odpowiedzieli dwoma trafieniami Jana Pawłowskiego.

Od początku spotkania zarysowała się wyraźna przewaga gospodarzy. Podopieczni Miroslawa Hajdo częściej atakowali i dłużej utrzymywali się przy piłce. Efektem tego był gol dla Cracovii już w 11. minucie meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Vladimira Boljevicia najprzytomniej w polu karnym zachował się Sebastian Steblecki, który pewnym strzałem głową umieścił piłkę w bramce rywali. Dla 22-letniego pomocnika „Pasów” było to premierowe trafienie w kończącym się sezonie.

Po objęciu prowadzenia, miejscowi oddali pole Jagielloni, jednak ta nie potrafiła poważniej zagrozić defensywie Cracovii. Udało się to poniekąd w 20. minucie, kiedy na strzał z dystansu zdecydował się Maciej Gajos, ale na posterunku był Krzysztof Pilarz.

Kwadrans przed zakończeniem pierwszej połowy miejscowi zadali drugi cios. Bartłomiej Dudzic otrzymał prostopadłe podanie od Edgara Bernhardta i świetnym technicznym uderzeniem z 14 metrów pokonał Krzysztofa Barana.

Kiedy wydawało się, że krakowianie zejdą do szatni z dwubramkowym prowadzeniem, jeden z nielicznych ataków gości przyniósł im bramkę kontaktową. Znakomitą dwójkową akcją popisali się Paweł Drażba i Filip Modelski. Obrońca „Jagi” zacentrował z prawego skrzydła w pole karne rywala, a całość na gola zamienił Jan Pawłowski.

Po przerwie do nieco śmielszych ataków przystąpili piłkarze Cracovii. W 49. minucie doskonałą okazję zmarnował Boljević, który przegrał z Baranem w sytuacji sam na sam.
Jedenaście minut później w jeszcze lepszej sytuacji znalazł się Adam Marciniak. Ten stojąc cztery metry od bramki nie potrafił jednak umieścić piłki w siatce.

W kolejnych fragmentach meczu gra wyraźnie się zaostrzyła i piłkarze obu drużyn co chwilę uciekali się do fauli. Murawę z powodu urazów musieli opuścić Dudzic i Pilarz. Bliski przedwczesnego zakończenia meczu był również Steblecki.

Ostatnie minuty upłynęły pod znakiem strat z jednej i drugiej strony. Żadna z drużyn nie mogła osiągnąć większej przewagi. W końcu, ku rozpaczy kibiców gospodarzy, do wyrównania doprowadził w 88. minucie meczu Pawłowski. 21-latek wykorzystał podanie od Macieja Gajosa i uderzeniem w bliższy róg ustalił wynik spotkania.

Podział punktów w dzisiejszym spotkaniu oznacza, że Cracovia zakończyła sezon na 14. miejscu w tabeli z dorobkiem 25. punktów. Natomiast Jagiellonia uzbierała 29. oczek, co w konsekwencji dało jej 11. pozycję.

Cracovia – Jagiellonia Białystok 2:2
Steblecki 11’ Dudzic 31’ – Pawłowski 43’ 88’

Cracovia: Pilarz (Perdijić 70’) – Kuś, Marciniak, Mikulić, Jaroszyński (Żytko 85’), Bernhardt, Budziński, Danielewicz, Steblecki, Boljević, Dudzic (Papadopoulos 62’)

Jagiellonia: Baran – Modelski (Tosik 46’), Popchadze, Dźwigała, Pawłowski, Gajos, Grzyb, Pawlik (Radecki 77’), Waszkiewicz, Gajko, Drażba (Mystkowski 46’)