Polacy za granicą. Dwa gole Kamila Wilczka w derbach; FC Kopenhaga zwycięża z Brondby

Kamil Wilczek strzelił dwa gole swojemu byłemu klubowi. FC Kopenhaga na wyjeździe pokonała Brondby IF (3:1) w ramach 24. kolejki grupy mistrzowskiej duńskiej ekstraklasy. Dzięki zwycięstwu klub Polaka wciąż ma szanse na mistrzostwo kraju.

Brondby IF – FC Kopenhaga 1:3 (0:1)

Mikael Uhre 69’ – Kamil Wilczek 37’ 90+7’ Mohammed Daramy 90+1

FC Kopenhaga w obecnych rozgrywkach ligowych spisuje się poniżej oczekiwań. Podopieczni Jessa Thorupa po 24. kolejkach zajmują trzecie miejsce w lidze z 41 punktami na koncie i tracą cztery „oczka” do drugiego Brondby IF. Liderem jest FC Midtjylland z 49 punktami.

Zwycięstwo było potrzebne, by wciąż liczyć się w walce o mistrzostwo kraju, a także by przybliżyć się do drugiej lokaty, która gwarantuje grę w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów.

Kamil Wilczek istotnie pomógł swojej drużynie. W 37. minucie wyprowadził zespół na prowadzenie, którego Kopenhaga została pozbawiona za sprawą Mikaela Uhre. Wielu emocji dostarczył doliczony czas gry. W 91. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gości, do którego podszedł polski napastnik. Wilczek nie wykorzystał „jedenastki”, ale dzięki dobitce Mohammeda Daramy jego drużyna wyszła na prowadzenie. Kilka minut później były zawodnik Piasta Gliwice ustalił wynik spotkania na 3:1.

Dzięki dwóm trafieniom Kamil Wilczek wyrównał wynik Dame N’Doye, który do tej pory był samodzielnym liderem klasyfikacji najlepszych strzelców w historii meczów Brondby IF z FC Kopenhagą.

Kamil Wilczek w obecnym sezonie ligi duńskiej zagrał w 19. meczach, w których zdobył 8 goli. Zanotował także asystę.