El. MŚ 2018. Grzegorz Krychowiak nie zagra z Czarnogórą

Złamanie żebra wyeliminowało pomocnika reprezentacji Polski Grzegorza Krychowiaka z udziału w spotkaniu eliminacyjnym do mistrzostw świata w Rosji, w którym biało-czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Czarnogórą. Przerwa w grze piłkarza Paris Saint-Germain potrwa około trzech tygodni.


O kontuzji Grzegorza Krychowiaka poinformował lekarz polskiej kadry Jacek Jaroszewski. Pomocnik biało-czerwonych doznał urazu żebra podczas niedzielnego treningu Paris Saint-Germain.

Lekarz reprezentacji powiedział, że Krychowiak próbował trenować ze złamanym żebrem, później zapadła jednak decyzja, aby zawodnik wrócił do Francji, gdzie będzie kontynuował rehabilitację.

Grzegorz Krychowiak jest kluczowym graczem kadry narodowej. Piłkarz PSG zagrał w biało-czerwonych barwach we wszystkich meczach o punkty, odkąd funkcję selekcjonera sprawuje Adam Nawałka. Analityk reprezentacji Hubert Małowiejski zaznaczył jednak, że sztab trenerski ma plan, aby zminimalizować brak w zespole Krychowiaka.

Spotkanie eliminacji mistrzostw świata w Rosji pomiędzy Czarnogórą a Polską odbędzie się w niedzielę, 26 marca, o godzinie 20:45.

Sport.RIRM

drukuj