fot. PAP/Grzegorz Momot

Siatkówka. Polska gospodarzem Mistrzostw Świata w 2027 roku!

Siatkarskie mistrzostwa świata w 2027 roku odbędą się w Polsce. Taką informację przekazał podczas Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki w Zakopanem premier Mateusz Morawiecki.


Szef rządu podkreślił, że decyzję o przyznaniu Polsce kolejnej wielkiej siatkarskiej imprezy zawdzięczamy „przede wszystkim polskim siatkarzom, polskim siatkarkom, tym, którzy powodują, że my, Polacy kochamy coraz bardziej siatkówkę”.

„Fenomenalna postawa naszych siatkarzy, siatkarek, naszych kibiców spowodowała, że znowu uzyskaliśmy możliwość realizacji tej imprezy, która ma rangę najwyższą, rangę światową” – zaznaczył Mateusz Morawiecki.

https://twitter.com/MorawieckiM/status/1706969299305345183

Podczas Kongresu obecny był również kapitan reprezentacji Polski w siatkówce, Bartosz Kurek, który powiedział, że MŚ w Polsce to okazja, aby zareklamować nasz kraj na arenie międzynarodowej.

„W takim kraju żyję, w takich czasach, że mój sport jest bardzo popularny. Przede wszystkim mamy wsparcie od najważniejszych ludzi w naszym państwie i dziękujemy za to serdecznie” – wskazał Bartosz Kurek.

Polska zorganizuje siatkarski mundial po raz trzeci w historii. Nasz kraj był gospodarzem turnieju tej rangi również w 2014 oraz 2022 roku (wraz ze Słowenią). Z kolei w 2017 roku nad Wisłą rozegrane zostały Mistrzostwa Europy w siatkówce.

Sport.RIRM

 

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl