fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Siatkówka. Vital Heynen selekcjonerem męskiej reprezentacji Polski

Faworyt mediów wygrał Vital Heynen został nowym trener męskiej reprezentacji Polski w siatkówce. Belg podpisał z PZPS kontrakt obowiązujący do igrzysk olimpijskich w 2020 roku, które odbędą się w Tokio.


W decydującej fazie procedury wyłonienia selekcjonera biało-czerwonych pozostało trzech kandydatów. Oprócz Vitala Heynena, w walce o posadę trenera reprezentacji Polski liczyli się również Piotr Gruszka oraz Andrzej Kowal. Ostatecznie PZPS zdecydował się na Belga, którego głównym celem będzie awans na igrzyska olimpijskie w Tokio (2020 r.).

Co ważne, nowy szkoleniowiec prowadzi obecnie niemiecki VfB Friedrichshafen i tak też pozostanie – przynajmniej na razie – na czas objęcia sterów naszej drużyny narodowej.

Do największych sukcesów trenerskich Vitala Heynena przede wszystkim należy zaliczyć brązowy medal mistrzostw świata w 2014 r. wywalczony z reprezentacją Niemiec oraz czwarte miejsce z kadrą Belgii na mistrzostwach Europy rozegranych trzy lata później. W między czasie Belg pracował także w Ziraacie Bankasi Ankara, Transferze Bydgoszcz i Tours VB.

Sport.RIRM

drukuj