fot. PAP/Adam Warżawa

MŚ siatkarzy 2018. Polacy poznali grupowych rywali

Wiemy już, z kim białoczerwoni zmierzą się w przyszłorocznych mistrzostwach świata siatkarzy. Obrońcy tytułu zagrają z Bułgarią, Iranem, Kubą, Finlandią i Portoryko. Ceremonia losowania odbyła się we Florencji.


Polacy trafili do grupy D, gdzie swoje mecze będą rozgrywać w Warnie. Wydaje się, że najgroźniejszym spośród rywali biało-czerwonych pozostają współgospodarze mundialu – Bułgarzy, mający dodatkowy atut w postaci własnej publiczności.

Z pewnością nasi siatkarze muszą się mieć również na baczności w konfrontacji z Iranem, z którym w ostatnich latach toczyli wiele zaciętych bojów. Jak choćby na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, gdy w fazie grupowej pokonali Azjatów dopiero po tie-breaku.

Z Finlandią, Portoryko oraz Kubą obrońcy tytułu – przynajmniej w teorii – nie powinni mieć natomiast większych problemów. Każdy z tych przeciwników był bowiem zazwyczaj regularnie ogrywany przez Polaków na najważniejszych turniejach.

Do drugiego etapu mistrzostw świata awans wywalczy szesnaście reprezentacji (po cztery z każdej z grup). Następnie – w trzeciej rundzie – wystąpi już tylko sześć drużyn, które zostaną przydzielone do dwóch trzyzespołowych grup. W strefie medalowej zagrają cztery najlepsze ekipy.

Przyszłoroczny mundial zostanie zorganizowany od dziesiątego do trzydziestego września. Oprócz Bułgarii, gospodarzem imprezy będą także Włochy.

***

Wyniki losowania:

Grupa A (Rzym i Florencja): Włochy, Argentyna, Japonia, Belgia, Słowenia, Dominikana
Grupa B (Ruse): Brazylia, Kanada, Francja, Egipt, Chiny, Holandia
Grupa C (Bari): USA, Rosja, Serbia, Australia, Tunezja, Kamerun
Grupa D (Warna): Bułgaria, Polska, Iran, Kuba, Finlandia, Portoryko

Sport.RIRM

drukuj