NBA. Czwarta z rzędu porażka Cavaliers

W lidze NBA wciąż rozczarowują koszykarze Cleveland Cavaliers. Naszpikowana gwiazdami drużyna przegrała czwarty mecz z rzędu. Tym razem na własnym parkiecie z Toronto Raptors 93:110. Dla gości 36 punktów zdobył rezerwowy Louis Williams.

„Kawalerzyści” świetnie rozpoczęli spotkanie. Po ośmiu minutach wygrywali 26:8, ale wypracowaną przewagę bardzo szybko roztrwonili. Po kilku minutach drugiej kwarty na prowadzeniu byli już Raptors, którzy później kontrolowali przebieg gry.

Gospodarze nie radzili sobie w obronie i często faulowali. Koszykarze z Kanady oddali aż 42 rzuty wolne (Cavaliers 29), z czego 38 celnych. Williams uzyskując 36 pkt ustanowił rekord kariery. Wśród pokonanych najskuteczniejszy był Kevin Love – 23 pkt. Kyrie Irving dołożył 21, a LeBron James odnotował 15 pkt i 10 asyst.

Dla odmiany Raptors tak dobrego początku sezonu jeszcze nie mieli. Z bilansem 11-2 prowadzą w Konferencji Wschodniej. Cavaliers (5-7) zajmują siódme miejsce.

Niesamowite spotkanie rozegrał Anthony Davis. 21-letni skrzydłowy New Orleans Pelicans także ustanowił rekord kariery – zdobył 43 pkt. Dołożył do tego 14 zbiórek, a jego drużyna pokonała na wyjeździe Utah Jazz 106:94.

Wśród pokonanych wyróżnił się Gordon Hayward – 31 pkt.

Czwarty mecz z rzędu wygrali koszykarze San Antonio Spurs. Obrońcy tytułu u siebie nie dali większych szans Brooklyn Nets, zwyciężając 99:87. Goście nawet przez moment nie prowadzili. Dla „Ostróg” 22 pkt zdobył Francuz Tony Parker, a po 21 dołożyli Kawhi Leonard i Danny Green.

Natomiast Miami Heat, finaliści poprzednich rozgrywek, pokonali na wyjeździe Orlando Magic 99:92. Najlepszy w zwycięskiej drużynie był Chris Bosh – 32 pkt i 10 zbiórek. Wśród gospodarzy prym wiódł Czarnogórzanin Nikola Vucevic – 33 pkt i 17 zbiórek.

Ciekawe spotkanie odbyło się w Houston, gdzie Rockets w derbach Teksasu podejmowali Dallas Mavericks. „Rakiety”, choć musiały sobie radzić bez Dwighta Howarda, wygrały 95:92. Do triumfu poprowadził je James Harden – 32 pkt. W zespole gości słabszy dzień miał Dirk Nowitzki. Niemiec trafił tylko cztery z 18 rzutów z gry i spotkanie zakończył z dorobkiem 11 pkt.

Wciąż bez zwycięstwa są koszykarze Philadelphia 76ers. Sobotnia porażka z New York Knicks 83:91 była 13. w obecnym sezonie. „Szóstkom” brakuje już tylko pięciu przegranych do wyrównania niechlubnego rekordu New Jersey Nets (obecnie pod nazwą Brooklyn Nets) z sezonu 2009/10, kiedy przegrali pierwszych 18 potyczek.