fot. PAP/Leszek Szymański

Piłkarska LN. Polska zacznie od wyjazdowych meczów ze Szkocją i Chorwacją

Piłkarska reprezentacja Polski rozpocznie występy w grupie A1 Ligi Narodów od wyjazdowego meczu ze Szkocją 5 września, a trzy później – również na boisku rywala – zagra z Chorwacją. W tej grupie wystąpi też Portugalia. Losowanie odbyło się w czwartek, a w piątek UEFA ogłosiła terminarz.


„Biało-Czerwoni”, którzy w poprzedniej edycji Ligi Narodów zajęli trzecie miejsce w grupie najwyższej dywizji – za Holandią, Belgią, a przed Walią – podczas czwartkowej ceremonii w Paryżu losowani byli z trzeciego koszyka. Trafili na Chorwację, Portugalię i Szkocję. Te drużyny utworzyły grupę A1.

Na początku zmagań w najwyższej dywizji czekają ich dwa wyjazdowe mecze – 5 września ze Szkocją i 8 września z Chorwacją. W następnym miesiącu podopieczni Michała Probierza zagrają dwukrotnie u siebie – 12 października z Portugalią, a trzy dni później z Chorwacją. Z kolei 15 listopada Polska zmierzy się na wyjeździe z Portugalią, a zmagania w grupie A1 zakończy 18 listopada meczem u siebie ze Szkocją.

To będzie czwarta edycja Ligi Narodów. Pierwszą wygrała Portugalia (sezon 2018/19), drugą Francja (2020/21), a trzecią – zakończoną w czerwcu 2023 roku – Hiszpania.

Dywizje A, B i C składają się z 16 drużyn, tworzących cztery grupy czterozespołowe, zaś teoretycznie najsłabsza dywizja D – z sześciu zespołów przydzielonych do dwóch grup po trzy drużyny. Zwycięzcy i wicemistrzowie grup najwyższej dywizji wezmą udział w ćwierćfinałach (20-25 marca). Lepsi z tych dwumeczów zakwalifikują się do turnieju Final Four. Natomiast zespoły z ostatnich miejsc w grupach dywizji A spadną bezpośrednio do dywizji B, a drużyny z trzecich lokat w grupach dywizji A zagrają baraże z wicemistrzami grup dywizji B.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl