Piłka nożna. Krzysztof Piątek z dwoma trafieniami w Pucharze Włoch. Awans Fiorentiny

­Krzysztof Piątek w meczu ćwierćfinałowym Pucharu Włoch dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, a jego Fiorentina wygrała na wyjeździe z Atalantą Bergamo (3:2). Gola na wagę zwycięstwa zdobył w doliczonym czasie gry Nikola Milenković.

Okazję na otwarcie wyniku polski napastnik otrzymał już w 9. minucie. Po wideoweryfikacji arbiter podyktował rzut karny dla „Violi”, a do jego wykonania podszedł Krzysztof Piątek. Snajper nie pomylił się, zdobywając tym samym drugą bramkę w bieżącej edycji Pucharu Włoch. Po pół godzinie gry za sprawą pięknego uderzenia Davide Zappacosty gospodarze cieszyli się z wyrównania.

Po zmianie stron Atalanta wyszła na prowadzenie. Jeremie Boga popisał się indywidualną akcją, mijając dwóch rywali i pewnie pokonał występującego w czwartek między słupkami Pietro Terracciano. W 71. minucie sędzia ponownie wskazał na „wapno” na korzyść przyjezdnych. Tym razem Juan Musso wyczuł intencje Krzysztofa Piątka, ale nie miał żadnych szans wobec dobitki Polaka.

Niedługo potem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Lucas Martinez Quarta. Nie przeszkodziło to jednak Fiorentinie w zdobyciu kolejnego gola. Kropkę nad „i” postawił w doliczonym czasie gry Nikola Milenković, dzięki czemu to goście awansowali do półfinału.