Przed Euro 2016. Rezerwowi też mocni – oceniamy Polaków

Reprezentacja Polski wygrała z Czechami 3:1 w towarzyskim spotkaniu rozegranym we Wrocławiu. Swoją wartość w kadrze mogli potwierdzić rezerwowi, którzy wcześniej dostawali mniej szans na grę. Zobacz, jak oceniliśmy podopiecznych Adama Nawałki za wczorajszy mecz.

Artur Boruc – 7

Przy straconej bramce zupełnie bez szans. Strzał Ladislava Krejciego był nie do obrony, ale poza nim nie przepuścił innego. Nie popełnił żadnego błędu i dobrze współpracował z blokiem defensywnym. O obsadę bramki przed Euro kibice z pewnością martwić się nie muszą. Ktokolwiek by nie bronił, będzie dobrze.

Artur Jędrzejczyk – 6

Wrócił do pierwszego składu reprezentacji bez błysku, jednak pokazał, że jeśli dojdzie do pełnej formy i będzie grał regularnie w klubie może być ważnym piłkarzem na turnieju we Francji.

Kamil Glik – 7

Nasz najlepszy obrońca ponownie pokazał klasę, nieustępliwość i zaangażowanie. Kadrze poświęca się bez reszty, o czym świadczy to, że opuścił boisko w przerwie z raną na twarzy po ataku jednego z rywali.

Michał Pazdan – 7

Wykorzystał swoją szansę po błędach Szukały w meczu z Islandią i sam zagrał dobre spotkanie. Pazdan jest w dobrej formie i pokazał to we wczorajszym pojedynku. Z taką grą powinien być partnerem Glika w na środku obrony.

Maciej Rybus – 5,5

Mało widoczyny w ofensywie, w ustawieniu pod własną bramką popełniał niewielkie błędy. Nie jest etatowym lewym obrońcom, co pokazał w starciu z naszymi południowymi sąsiadami.

Kamil Grosicki – 6

Długo nie mógł znaleźć sobie miejsca na boisku. W pierwszej połowie jakby nieobecny, w drugiej natomiast szło mu już coraz lepiej, co potwierdził golem. Aktualnie pewniak na Euro.

Tomasz Jodłowiec – 6

Zdobył gola po dośrodkowaniu Milika z rzutu rożnego, jednak fatalnie zachował się przy straconej bramce. Jodła do samego końca będzie się liczył w walce o miejsce w składzie obok Grzegorza Krychowiaka.

Karol Linetty – 5,5

Jeden wygrany pojedynek biegowy z Plasilem i wyprowadzenie akcji Polaków w 70. minucie – to tyle jeśli chodzi o jego grę w ofensywie. W obronie prezentował się lepiej, jednak oczekuje się od niego więcej.

Krzysztof Mączyński – 6

W pierwszej połowie sprawiał wrażenie, jakby zapomniał, gdzie jest i co ma robić. Kompletnie niewidoczny. W drugiej części meczu wyprowadził świetną kontrę, po której gola zdobył Grosik, ale to było zbyt mało jak na pewniaka w eliminacjach.

Bartosz Kapustka – 7

Asysta już w 3. minucie spotkania, choć potem było już nieco gorzej to jednak starał się być aktywy zarówno w ataku, jak i obronie. Sprawiał nieco kłopotów czeskim defensorom i poprawił swój fantastyczny bilans w kadrze: trzy mecze, dwie bramki, dwie asysty.

Arkadiusz Milik – 8

Brał udział w każdej z bramkowych sytuacji – gol i dwie asysty. Po nieskutecznej grze przeciwko Islandii trafił do siatki. Rozegrał bardzo dobry mecz i potwierdził swoją pozycję w kadrze. Spisał się bez zarzutów.

Tiago Cionek – 6

Poprawny mecz Cionka. W obronie bez większych błędów, choć nadal większość kibiców nie rozumie powołań dla tego zawodnika.