D. Nowak: Dzisiaj Miedź nie miała słabych punktów

Dzisiaj Miedź nie miała słabych punktów. Zespół realizował wszystkie  założenia, był dobrze ustawiony i potrafił dobrze asekurować – powiedział podczas konferencji prasowej po meczu z Wisłą Kraków trener Miedzi Legnica Dominik Nowak.


– Mecz ułożył się dla nas bardzo niedobrze, bo już po kilkunastu minutach przegrywaliśmy. Nie mogliśmy sforsować bardzo dobrze zorganizowanej obrony Miedzi. (…) Patryk Plewka spełnił swoje zadanie, które zostało mu powierzone przed meczem. Myślę, że to jeden z pozytywów, jeśli chodzi o to spotkanie. (…) Z kolei chciałem, żeby Dawid Kort zafunkcjonował w kolejnej części spotkania i by wszedł jako zawodnik, który może odmienić losy meczu – powiedział trener Wisły Kraków Maciej Stolarczyk.

– Zacznę od tego, że jeżeli jesteśmy razem, to zostajemy nagrodzeni. Dzisiaj na pewno – i w ostatnim czasie – ten zespół był ze sobą na treningach, w szatni, poza nią i na boisku. Oprócz realizacji założeń taktyczych, piłkarze zostali wynagrodzeni za ten upór. Mecz każdy oglądał i myślę, że zespół realizował wszystkie nasze założenia. Byliśmy dobrze kompaktowo ustawieni, potrafiliśmy dobrze asekurować. (…) Dzisiaj ten zespół nie miał słabych punktów. Wygrywamy ważne spotkanie, które w końcu daje przełamanie. (…) Sytuacje, które w drugiej czy nawet w pierwszej połowie, gdzie mogliśmy lepiej wyprowadzać kontrataki, trzeba przeanalizować. (…) Wisła to zespół, który bardzo dobrze operuje piłką, potrafi w ataku pozycyjnym stworzyć zagrożenie. Natomiast myślę, że nie daliśmy im miejsca. To zasługa tego, jak piłkarze byli skoncentrowani – podsumował Dominik Nowak, szkoleniowiec Miedzi Legnica.

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl