Liga Mistrzów. Niewidoczny Lewandowski, Krychowiak nie wykorzystał szansy

Sensacyjnym wynikiem zakończyła się rywalizacja FK Rostów z Bayernem Monachium w 5. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Bawarczycy ulegli na wyjeździe rosyjskiej drużynie 2:3 i stracili szanse na zwycięstwo w grupie D. Po raz pierwszy od 15 października w wyjściowej jedenastce Paris Saint-Germain znalazł się Grzegorz Krychowiak. Polak sprokurował rzut karny, po którym do siatki trafił Olivier Giroud. Batalia Arsenalu z PSG zakończyła się remisem 2:2.

Grupa A

Starcie Arsenalu Londyn z Paris Saint-Germain miało wyłonić zwycięzcę grupy A. Obie drużyny zostały zdziesiątkowane przez kontuzje. W spotkaniu nie mogli wystąpić Santi Cazorla, Hector Bellerin, Angel Di Maria, Javier Pastore czy Adrien Rabiot. Uraz tego ostatniego otworzył drzwi do wyjściowej jedenastki dla Grzegorza Krychowiaka.

Arsenal FC vs Paris Saint-GermainPolak nie zaliczy dzisiejszego meczu do udanych. Przez długi czas spisywał się poprawnie. Błąd popełnił w końcówce pierwszej połowy, kiedy najpierw źle rozegrał piłkę, a po chwili zahaczył szarżującego w polu karnym Alexisa Sancheza. Sędzia wskazał na „wapno”. Futbolówkę na jedenastym metrze ustawił Olivier Giroud i wyrównał na 1:1. Wcześniej Davida Ospinę pokonał Edinson Cavani. Druga połowa przyniosła popis samobójczych trafień. Najpierw do własnej siatki piłkę skierował Marco Verratti. Kwadrans później jego błąd powtórzył Alex Iwobi. Pojedynek zakończył się rezultatem 2:2, a w 67. minucie boisko opuścił Grzegorz Krychowiak.

W drugim meczu grupy A Ludogorec Razgrad zremisował bezbramkowo u siebie z FC Basel. Po 5. kolejkach PSG – dzięki golom zdobytym w Londynie – wyprzedza Arsenal. Bezpośrednie starcia sprawiają, że mimo gorszego bilansu bramkowego Ludogorec wygrywa rywalizację z Bazyleą.

* * *

Arsenal Londyn – Paris Saint-Germain 2:2 (1:1)
Olivier Giroud 45’(k.) Marco Verratti 60’(sam.) – Edinson Cavani 18’ Alex Iwobi 77’(sam.)

Ludogorec Razgrad – FC Basel 0:0

Grupa B

Kolejne mecze za nami, a w grupie B w dalszym ciągu szansę na awans mają trzy zespoły: Benfica Lizbona, Besiktas Stambuł i SSC Napoli.

Okazji do wykonania milowego kroku w stronę awansu nie wykorzystali Azzurri, które przed własną publicznością bezbramkowo zremisowali z Dynamem Kijów. Do 78. minuty na murawie przebywał Piotr Zieliński.

Besiktas Istanbul and Benfica LisbonFantastyczną pogoń odnotowali mistrzowie Turcji. Choć po pierwszej połowie przegrywali 0:3, ostatecznie zdołali utrzeć nosa ekipie z Estadio da Luz. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3:3, a cenny remis Besiktasowi zagwarantowało trafienie Vincenta Aboubakara. Co interesujące, jeszcze w ubiegłym sezonie Kameruńczyk bronił barw portugalskiego FC Porto. 12  lutego w starciu z Benfiką również trafił do siatki, a Smoki zwyciężyły wtedy na wyjeździe 2:1.

Tabeli grupy B z dorobkiem 8 oczek przewodzą Benfica i Napoli. Punkt mniej zgromadził do tej pory Besiktas, który – jeśli myśli o występie w 1/8 finału – musi w ostatniej kolejce fazy grupowej uporać się z Dynamem.

* * *

SSC Napoli – Dynamo Kijów 0:0

Besiktas Stambuł – Benfica Lizbona 3:3 (0:3)
Cenk Tosun 58’ Ricardo Quaresma 83’(k.) Vincent Aboubakar 89’ – Goncalo Guedes 10’ Nelson Semedo 25’ Ljubomir Fejsa 31’

Grupa C

Celtic Glasgow vs FC BarcelonaMiejsca w gronie szesnastu najlepszych drużyn Starego Kontynentu pewne są już FC Barcelona i Manchester City. Blaugrana powetowała sobie ligowy remis z Malagą i pewnie pokonała Celtic Glasgow 2:0. Do siatki Craiga Gordona dwukrotnie trafił Lionel Messi, dla którego były to bramki nr 8. i 9. w bieżącej edycji Champions League. W dwumeczu Argentyńczyk zaaplikował rywalom aż pięć goli, dzięki czemu przewodzi klasyfikacji strzelców rozgrywek.

Borussia Moenchengladbach - Manchester CityPo golu Raffaela w 23. minucie nienajlepiej wyglądała sytuacja Manchesteru City. The Citizens, jeśli już dziś chcieli awansować do 1/8 finału, nie mogli pozwolić sobie na porażkę w starciu z Borussią Moenchengladbach. Jeszcze przed przerwą bramkę na 1:1 zdobył David Silva. W drugiej połowie posypały się kartki. Z boiska wylecieli Lars Stindl i Fernandinho. Zmianie nie uległ jednak korzystny dla City wynik. Serię meczów bez zwycięstwa kontynuuje Borussia, która po raz ostatni triumfowała 25 października – w meczu Pucharu Niemiec z VfB Stuttgart.

Na czele tabeli grupy C znajduje się FC Barcelona. Blaugrana zgromadziła do tej pory 12 oczek. Żadne przetasowania nie są już możliwe. Pewni drugiej lokaty są The Citizens, a trzeciej popularne Źrebaki.

* * *

Celtic Glasgow – FC Barcelona 0:2 (0:1)
Lionel Messi 24’ 55’(k.)

Borussia Moenchengladbach – Manchester City 1:1 (1:1)
Raffael 23’ – David Silva 45’

Grupa D

FK Rostov vs Bayern MunichSzansę na pierwsze miejsce w grupie definitywnie stracił Bayern Monachium. Ekipę mistrza Niemiec zdziesiątkowały kontuzje, a mecz jedynie z trybun mogli obejrzeć Arjen Robben, Arturo Vidal czy Manuel Neuer. Zagrożeniem dla ekipy FK Rostów nie był przeciętnie dziś dysponowany Robert Lewandowski. Bawarczycy prowadzili co prawda po udanej akcji Douglasa Costy, stracili jednak dwa gole za sprawą błędów Jerome’a Boatenga. Do remisu doprowadził Juan Bernat. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy, a konkretnie do Christiana Noboy.

W drugim meczu zwycięsko z konfrontacji z PSV Eindhoven wyszło Atletico Madryt. Wygrana 2:0 to zasługa Kevina Gameiro i Antoine’a Griezmanna. Podopieczni Diego Simeone wrócili na dobre tory po ligowych klęskach z Realem Sociedad i Realem Madryt.

Atletico z dorobkiem 15 punktów może być pewne pierwszego miejsca w tabeli. W 6. kolejce przed szansą na pozbawienie FK Rostów gry w Lidze Europejskiej staną piłkarze PSV. Drugą lokatę zagwarantował sobie Bayern.