Polacy za granicą. Rośnie następca mistrza – Szczęsny ratuje Juve!

Wojciech Szczęsny ponownie z czystym kontem! Polak – pod nieobecność Gianluigiego Buffona – był jednym z bohaterów Juventusu w zwycięskiej batalii z AS Romą (1:0).

To miał być wyjątkowy mecz dla Wojciecha Szczęsnego. Polski golkiper – zanim trafił do Juventusu – reprezentował barwy AS Romy. Robił to na tyle dobrze, że jego nowy pracodawca wciąż widzi w nim następcę dla legendy aktualnych mistrzów Włoch – Gianluigiego Buffona. To właśnie kontuzja podstawowego bramkarza po raz kolejny otworzyła drogę przed Szczęsnym.

Reprezentant Polski spisał się bez zarzutu. Jeszcze przed przerwą zatrzymał uderzenie Stephana El Shaarawy’ego, ratując swoją drużynę, która od 18. minuty była na prowadzeniu. Po zmianie stron ekipa z Wiecznego Miasta atakowała coraz odważniej. W samej końcówce stuprocentową okazję miał Patrick Schick, ale przegrał pojedynek sam na sam… z Wojciechem Szczęsnym.

Aż trzech Polaków zobaczyliśmy na murawie w rywalizacji SSC Napoli z UC Sampdorią. Bramkostrzelną rywalizację lepiej wspominał będzie Piotr Zieliński, który – choć pojawił się na murawie na ostatnie minuty – mógł cieszyć się dziś z trzech punktów. 90 minut w barwach gości rozegrał Bartosz Bereszyński. Szansę otrzymał też Dawid Kownacki (od 75. minuty). To po faulu na Polaku drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Mario Rui.

Coraz gorzej wygląda sytuacja Grzegorza Krychowiaka w Anglii. Pomocnik West Bromwich znalazł się poza kadrą meczową, a jego zespół poległ na wyjeździe ze Stoke 1:3.

* * *

Premier League (Anglia) – 19. kolejka:

Grzegorz Krychowiak (West Bromwich Albion) – poza kadrą meczową w przegranym 1:3 wyjazdowym pojedynku ze Stoke City
Łukasz Fabiański (Swansea City) – 90 minut w zremisowanym 1:1 starciu z Crystal Palace

Championship (Anglia) – 23. kolejka:

Kamil Grosicki (Hull City) – 90 minut w przegranym 0:1 wyjazdowym meczu z Leeds
Paweł Wszołek (QPR) – 90 minut w zremisowanym u siebie 1:1 pojedynku z Bristol City

Primera Division (Hiszpania) – 17. kolejka:

Przemysław Tytoń (Deportivo La Coruna) – na ławce rezerwowych w rywalizacji z Celtą Vigo (1:3)

Serie A (Włochy) – 18. kolejka:

Wojciech Szczęsny (Juventus Turyn) – 90 minut w wygranym u siebie 1:0 pojedynku z Romą
Łukasz Skorupski (AS Roma) – na ławce rezerwowych w przegranej batalii z Juventusem
Piotr Zieliński (SSC Napoli) – od 70. minuty w zwycięskim meczu z Sampdorią (3:2)
Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria) – 90 minut w przegranym 2:3 wyjazdowym spotkaniu z Napoli
Dawid Kownacki (UC Sampdoria) – od 75. minuty w przegranej rywalizacji z Napoli
Bartosz Salamon (Spal 2013) – 90 minut w zremisowanym 2:2 domowym pojedynku z Torino